Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Bugün aktörler farklı oynanan kirli oyun aynı'

Giriş Tarihi: 28.5.2014
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Salih Kapusuz, 54 yıl geçmesine rağmen halen 27 Mayıs'ı darbe değil "devrim, inkılap" şeklinde nitelendirenler olmasının üzücü olduğunu söyledi. Kapusuz "Bugün bu darbeci zihniyet, yine iktidarı sokakta aramakta ve artık askeri değil yargı darbesi eliyle hükümet değişikliğine yönelmektedir. Aktörler farklı olsa da oynanan kirli oyun aynı" dedi.

UTANCI UNUTMAYALIM

27 Mayıs 1960 askeri darbesini "Türk demokrasi tarihine kara bir leke" olarak niteleyen Kapusuz, o dönem gençleri sokağa çeken zihniyetin "diktatörü indirin palavraları" attığını, sokak hareketinden darbeye zemin hazırlamak istediğini belirterek şöyle devam etti: "Meclis'te ise 'Şartlar tamam olursa ihtilal meşru olur' diyen ve 27 Mayıs darbesinin gelmesi için uğraşan bir CHP vardı. İnönü aynen şunu söylüyordu 'Sizin elinizde ne ordu var, ne memur var ne üniversite. Böyle muvaffak olunur mu?' Açıkça şunu ima ediyordu iktidarsınız ama muktedir biziz. CHP gençlik kollarının darbe öncesi sokağı nasıl kışkırttığını bugün hayatta olan CHP'liler açık açık anlatıyor. Gençlerimiz bilsin ki darbeci askerler, darbeleri yalnız başına yapmıyor. "

MECLİS KINADI

Meclis Genel Kurulu'nda da 27 Mayıs darbesi milletvekillerince kınandı. AK Partili Belma Satır, "Ülkemizin aynı acılara düşmemesi için demokrasi mücadelesini sürdürmekteyiz" derken, CHP'li Akif Hamzaçebi, "Darbeler, cumhuriyet tarihimizin çok üzüntü veren sayfalarıdır" ifadesini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Bugün aktörler farklı oynanan kirli oyun aynı'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN