Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ecevit kabri başında anıldı

Eski Başbakanlardan Bülent Ecevit, 89. doğum günü vesilesiyle Devlet Mezarlığındaki kabri başında anıldı.

Giriş Tarihi: 28.5.2014 15:42 Güncelleme Tarihi: 28.5.2014 17:39
DSP Genel Başkanı Masum Türker ve parti yönetimi, Ecevit'in kabrine çelenk bıraktı. Saygı duruşunun ardından Kur'an-ı Kerim okundu.

Türker, burada yaptığı açıklamada, üzüntülü olduklarını, daha gözyaşları kurumamış yetimlerin babalarının maden ocağında vefat ettiğini, şehit olduğunu belirtti.

Maden ocağındaki kazanın hükümet yönetiminin yanlış anlayışından kaynaklandığını iddia eden Türker, "Son 10 yılda emeği örgütsüzleştirmek için taşeronluk anlayışıyla yalnız hizmetler ya da kar amacı güden yerler değil kamu yararı öncelikli olan devlete ait yerler maalesef devredildi. Kazada meydana gelen olayların sonucunda asıl sorumlu devlettir" diye konuştu.

Yalnız madencilerin sorunu olmadığını dile getiren Türker, "Türkiye şu anda yatay bölünme aşamasına gelmiş. Etnik, mezhep ve din ayrımcılığı yapılarak benden senden anlayışıyla devlet yönetilmektedir" dedi.

Türker, Soma dolayısıyla kalabalık gelmediklerini, Ecevit'in doğum günü nedeniyle pek çok ildeki parti merkezinde madenlerin, işçilerin ve emekçilerin durumunun tartışılacağını kaydetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ecevit kabri başında anıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN