Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kozmik kasa

Paralel Yapı'nın Türkiye imamı Mustafa Özcan, aynı zamanda tüm kozmik belgelerin toplandığı adres. Belgeler arasında yeni mezun subayların Fethullah Gülen'in de katıldığı tören fotoğrafları olduğu iddia ediliyor

Giriş Tarihi: 28.5.2014
SABAH'ın dün Paralel Yapı'nın Türkiye imamı olarak kamuoyuna duyurduğu Mustafa Özcan, aynı zamanda kozmik belgelerinin toplandığı kişi. Özcan'da bulunan kozmik belgelerin Paralel Yapı'nın arşiv için çektiği tören görüntüleri olduğu ileri sürüldü. Buna göre Özcan'ın Hava Kuvvetleri Komutanlığı imamı olduğu dönemde askeri okullardan mezun olan yeni subayların Fethullah Gülen'in de bulunduğu bir ortamda gerçekleştirdikleri kepli, yıldızlı başlangıç törenleri var. Törenlerde askeri kıyafetli yeni subaylar, yıldızı kepin içine koyup Gülen'e veriyor ve sonra geri alıyor. Böylece Paralel Yapı'nın bir elemanı oluyorlar.

ABD İLE GÖRÜŞÜYOR
Özcan, gölge Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı olarak nitelendirilen Akademik Araştırmalar ve İnternet Vakfı'nı da yönetip denetliyor. ABD'li diplomatlar ve yetkilileriyle de görüşen Özcan, ABD'nin İstanbul Konsolosluğu ile de yakın irtibat içinde. Özcan, Ali Çelik'le birlikte Fethullah Gülen'in bütün maddi işlerinin yürüten kişi. Gülen'le ilgili olarak internete düşen ses kayıtlarında Bank Asya'nın kurtarılması görüşmesini yapan kişi de Özcan.

KİPTAŞ İLE PROJE İPTAL
Özcan, Gülencilerin kongre merkezi kullanmayı tasarladığı İstanbul Maltepe'deki Uluğbey Akademi ve Kongre Merkezi'nin inşaatını ziyaret edip çalışmalar hakkında bilgi alıyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin iştiraklerinden KİPTAŞ A. Ş. ile ortaklaşa yürütülen proje, SABAH Özel İstihbarat Bölümü'nün konuyla ilgili araştırmalarından sonra iptal edildi. KİPTAŞ Genel Müdürü İsmet Yıldırım da projenin iptal edildiğini doğruladı.

ABD VİZESİ İPTAL EDİLDİ
Cemaatin karakutusu ve kasası olarak bilinen Mustafa Özcan, Türkiye'deki tüm işlerden ve Balkan ülkelerindeki tüm mali işlerin sorumlu. Bu ülkelere çok sayıda giriş-çıkışı var. Ancak Amerika Birleşik Devletleri'nden aldığı beş yıllık turist vizesi, gümrükte "Ticaret için geldim" diye beyanda bulunduğu için iptal edildi. Kütahya Simavlı olan Özcan'ın uzun yıllar yönettiği Kaynak Holding'in, şimdiki Yönetim Kurulu Başkanı ise Naci Tosun. Şirket, NT mağazaları, Sürat Kargo, Sürat Bilişim gibi başta eğitim yayıncılığı olmak üzere, bilişimden turizme, kargo taşımacılığından tekstile, gıdadan perakende mağazacılığına kadar 16 farklı sektörde, 23 şirketi ve 8 bin çalışanı ile Gülencilerin en önemli finansal organizasyonlarından biri. İzmir'de 1983'te Çağlayan Matbaacılık ile temelleri atılan Kaynak Holding'e Maliye operasyonu yapıldığıı günlerde Özcan 20 Mart'ta yurtdışına çıkıp, 23 Mart'ta geri döndü. Özcan'ın, Gülernciler adına kurduğu Sema Hastaneleri'nin adı ise daha sonra Fatih Üniversitesi Hastanesi olarak değişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kozmik kasa
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN