Türkiye'nin en iyi haber sitesi

“Sırrı Süreyya Önder sosyete solcusu..."

Giriş Tarihi: 3.6.2014 16:09 Güncelleme Tarihi: 3.6.2014 17:37
A Haber'de yayınlanan Gece Ajansı Yeni Şafak Gazetesi Yazarı Cem Küçük'ü konuk etti. Diyarbakır'da eylem yapan anneleri yalnız bırakan muhalefete yönelik çarpıcı açıklamada bulunan Küçük, "Sırrı Süreyya Önder sosyete solcusu olduğu için Diyarbakır'daki annelerin yanına gitmiyor" dedi.

FARZ EDİN Kİ DİYARBAKIR'DAKİ BU OLAY DA BİR CUMARTESİ ANNESİ EYLEMİ

Eskiden Cumartesi Anneleri vardı, Taksim'de anneler evlatları için toplanırdı. Farz edin ki Diyarbakır'daki bu olay da bir Cumartesi Annesi eylemi. Nerede liberaller, solcular ya da HDP'liler BDP'liler neredeler?

"SIRRI SÜREYYA SOSYETE SOLCUSUDUR"


SIRRI SÜREYYA ÖNDER SOSYETE SOLCUSU OLDUĞU İÇİN DİYARBAKIR'DAKİ ANNELERİN YANINA GİTMİYOR

Başta Sırrı Süreyya Önder olmak üzere bunlar aslında sosyete solcusu, yani Cihangir solcusu. Kendi işlerine gelen kişilerle görüşürler. Ama orada çocukları dağa kaçırılan annelerle ilgili Diyarbakır'a gidip tek bir kelam etmiyorlar. Niye? Çözüm süreci ivme kazanıyor iyi gidiyor bir yol alıyor, o işi daha da güçlendirmek istemiyor. MHP - CHP zaten bu hükümet ne yaparsa yapsın eleştirecek. Çözüm sürecine destek oluyor gibi görünmüyorlar, köstek oluyor gibi de görünmüyorlardı ama insan bari bu meseleyi siyasi bir olay değil de o annelerin acıları üzerinden görür. Soma'da hükümete çakmak için oraya gidiyorsunuz, Gezi'yi kullanıyorsunuz, Berkin Elvan diyorsunuz. Tamam iyi güzel söylüyorsunuz. Orada dağa çocuğu kaçırılan annelerin feryadını neden görmüyorsunuz? Gidip acılarına ortak olmuyorsunuz orada bir çağrıda bulunmuyorsunuz. Cihangir'de solculuk yapmak kolay. Sosyete solculuğu yapmak, Reina barlarda eğlenmek çok güzel. Gidin Diyarbakır'da bunu söyleyin.

BAĞCIYI DÖVMEK ÜZERİNDEN BİR SİYASET GÜDÜYORLAR

Eskiden bu solcular, liberaller asker PKK ile çatışmaya girip iki PKK'lı öldürüldüğünde vay efendim devlet Kürtleri katlediyor derdi, şimdi de PKK bir terör örgütü değil mi neden bunları savunuyoruz demeye getiriyor. Yüzde yüz zıt. Bu kendi fikirleri ve politikaları olmadığından. Maksatları üzüm yemek olmadığı için tamamen bağcıyı dövmek üzerinden bir siyaset güdüyorlar. Çözüm süreci başarılı olsun. İstemezler. Alevilik meselesi halledilecek olsa, başarılı olsun istemezler. Hükümet Ermeni meselesinde acınızı anlıyoruz, paylaşıyoruz mesajı veriyor onu bile suiistimal etmeye çalışıyorlar. Burada da bir ikiyüzlülük içerisindeler. İyi niyetli bir insan ya da gerçekten bu ülkenin çıkarını düşünen bir insan siyaseti bir kenara bırakıp gider oradaki annenin acısını paylaşır. Çünkü orada suiistimal edilecek bir şey yok. O anneyi suiistimal edemez.

SOSYETE SOLCULARI, CİHANGİR MERAKLILARI DİYARBAKIR'I GÖRMÜYOR

Sırrı Süreyya Önder de Gezi'de kalkıyor gösteri yapıyor, öne çıkıyor diğer sanatçılar, o magazinciler öyle gidiyor, ama tabi onlar az önce söylediğim gibi sosyete solcusu, cihangir meraklısı oldukları için bu tarafı görmediler. Dertleri de ol değil zaten. Orada 10 kişi ölmüş, çocuklar kaçırılmış, anneler acılı. Şimdi orada özür dilese acaba Erdoğan'a yarar mı, AK Parti'ye yarar mı? Bu kafayla siyaset yapılır mı. Bu kafayla siyaset yapıldığı için de hep mağlup.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
“Sırrı Süreyya Önder sosyete solcusu..."
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN