Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Eve dönüş nihai hedef'

Giriş Tarihi: 4.6.2014
Başbakan Tayyip Erdoğan, eve dönüş projesinin çözüm sürecinin nihai hedefi olduğunu ifade ederken, "Ülkemiz arzu ettiği barışa gerçek anlamda kavuşsun" dedi. Kırgızistan Cumhurbaşkanı Almazbek Atambayev ile ortak basın toplantısı düzenleyen Erdoğan, gündeme ilişkin soruları cevapladı:

PROVOKE EDİLDİ: (Çözüm sürecinde Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay'ın açıklamaları ve somut yol haritası olacak mı?) Ben sadece işin eve dönüş kısmını söyleyeyim. Bu projenin başından itibaren var. Bu projenin en önemli hedefi eve dönüştür. Bu hep provoke edilmiştir. Gerek 30 Mart, gerek 1 Haziran seçimleri bu sürecin meydana getirdiği atmosferde gerçekleşmiştir. Bu atmosferi ortadan kaldırmayalım, daha gelişsin. Ülkemiz arzuladığı gerçek anlamda barışa huzura ve özgürlüğe kavuşsun. Bölücü terör örgütünü savunduğun zaman 'barışı arıyorum' diyemezsin. İşçiyi, annelerin yavrularını 'pikniğe götürüyoruz' diye dağa kaçıranlar bu ülkede barıştan, özgürlükten temel hak ve hürriyetlerden bahsedemezler.

GÖRÜŞME ŞARTLARA BAĞLI: (İmralı ile HDP ve MİT dışında görüşme iddiaları) Ham hayal. Böyle bir görüşme söz konusu değil. Bu anlayışla yaklaşmaları durumunda kendi kapılarını da kapatırlar. Bizim müsaade ettiğimiz BDP, şimdi HDP heyetleridir. Bizim bugüne kadar müsaade ettiğimiz zaman zaman uluslararası zaman zaman da sağlık noktasında heyetler olmuştur, ilerde olur mu olmaz mı bunlar şartların oluşturacağı şeylerdir.

İDDİASINI İSPAT ETSİN: (Demirtaş'ın MİT iddiası) Bunlar doğru konuşamamakla tanınmış kişilerdir. Bunlar dürüst kişiler değil. Dağa kaçırılmadıklarını iddia ediyorlarsa nerede bu çocuklar çıkarsınlar. İddia sahibi ispatla yükümlüdür. Sen kalkıp da bunu dersen bu çok kuru aslı astarı olmayan iddialardır. Bu tahammül edilecek süreç değildir. Dağlara kaçırılan gençlerin akıbetini biliyorsunuz. Geri dönenler az da olsa malumunuz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Eve dönüş nihai hedef'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN