Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Cemaate "Fethullah Hoca" darbesi

Cemaatin çekim merkeziydi. Üniversiteye girmenin tek yolu olarak gösterildi. Ancak hükümet, dershaneleri okula dönüştürmek için harekete geçti. Kapatma görevi de Fethullah Hoca'ya verildi...

Giriş Tarihi: 6.6.2014 09:55
Fethullah Gülen ve örgütü, her daim "gençlere" önem verdi. Bunun için de dershaneler cemaatin en önemli çekim merkeziydi. Ancak 40 yıldır var olan bu sistem artık kangren haline geldi. Hem aileler hem de öğrenciler "Artık yeter" dedi.


YETKİ GÜNER'DE

Hükümet ailelerin cebini öğrencilerin de ruhunu alt üst eden dershaneleri kapatmaya karar verdi. Bu kapsamda Milli Eğitim Bakanlığı'nda geniş kapsamlı bir çalışma başlatıldı. Çalışmalar sonrasında "Dönüşüm ve Teşvik Daire Başkanlığı" oluşturuldu. Bu başkanlığın amacı, dershanelerin kapatılmasıyla ilgili süreci yönetmekti. İşte bu bu dairenin başına atanan isim ise dikkat çekti. Fethullah Gülen tarafından kurulan dershanelerin kapatılması için görev adaşına, Fethullah Güner'e verildi. Söz konusu karar Gülen ve örgütünde şok yarattı. MEB ise kamuoyunda "dershane yasası" olarak bilinen ve bakanlık teşkilatında köklü değişiklikler içeren yasanın yürürlüğe girmesiyle, çok sayıda ismin görevlerine son verileceğini açıkladı.


SON TARİH 2015

Öte yandan Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın verdiği bilgilere göre dershaneler en geç 1 Eylül 2015'e kadar kapatılacak. Bu tarihten itibaren dershaneler özel okul, açık lise, okul öncesi eğitim ya da farklı bir kurs türüne dönüştürülecek.

Kaynak: Takvim
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cemaate "Fethullah Hoca" darbesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN