Soma Kömür İşletmeleri'nin mallarına tedbir

Soma'daki maden faciasında vefat eden işçilerden Mustafa Kocabaş'ın ailesi tarafından açılan tazminat davasına ilişkin, ilgili mahkeme ocağı işleten Soma Kömürleri A.Ş'nin taşınır ve taşınmaz mal varlıkları ile Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumu'ndan hak ediş alacaklarına ihtiyati haciz konulmasına karar verdi.

Giriş Tarihi: 9.6.2014 14:59 Güncelleme Tarihi: 9.6.2014 17:08

Soma 1. Asliye Hukuk Mahkemesi'nde açılan maddi ve manevi tazminat davasında mahkeme aldığı ara kararla, şirketin mal varlıkları ile alacaklarına ihtiyati haciz kararı aldı. Şirketin iş makineleri ve kayıtlı taşınmazları için ihtiyati haciz kararı verdi.

Mahkeme ayrıca, şirketin TKİ'den hak ediş alacaklarına da ihtiyati haciz uygulanarak, 200 bin liralık kısmının davacılar adına açılacak banka hesabında depolanmasına hükmetti.

"KARAR TÜM MAĞDUR AİLELER İÇİN UMUT OLDU"


Avukat Hakan Kahraman, AA muhabirine yaptığı açıklamada, mahkemenin aldığı kararın faciada yaşamını yitiren bütün işçilerin aileleri için umut olduğunu söyledi.

Kararla özellikle şirketin TKİ'den alacaklarının kaçırılmasının önüne geçilmesinin büyük önem taşıdığını dile getiren Kahraman, "Karar aynı zamanda açılacak diğer tazminat davaları için emsal olacak. Tüm mağdur aileler adına açılacak davalarda, tazminat alacakları bu karar sayesinde şimdiden garanti altına alınmış oldu" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Soma Kömür İşletmeleri'nin mallarına tedbir
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN