Öcalan’daki sağduyu sivil partilerinde yok

Giriş Tarihi: 10.6.2014 15:49
A Haber'de Sevilay Yükselir moderatörlüğünde yayınlanan Yüzde Yüz Siyaset programına katılan AK Parti Milletvekili Prof. Dr. Burhan Kuzu, Lice'deki şiddet olaylarını yorumlayarak yaşananların cumhurbaşkanlığı seçimlerinden bağımsız düşünülemeyeceğini söyledi. BDP ve HDP'nin Diyarbakır annelerine yönelik tutumunu da eleştiren Kuzu "Öcalan'daki sağduyu sivil partilerinde yok" şeklinde konuştu. Kuzu, HDP Eş Genel Başkanı Sırrı Süreyya Önder'e de seslenerek "bir de Diyarbakır'daki annelerin yanına git, bir de onları gör. Onlar üvey anne mi" dedi.

YAŞANANLAR CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMLERİ İLE İLGİLİ

Önümüzde bir cumhurbaşkanlığı seçimi var, Lice'deki olayların bununla bağlantılı olduğunu kabul etmemiz lazım. Çünkü durup dururken çözüm sürecini engellemenin bir karşılığı olması lazım. Çözüm süreci engellenirse ne elde edilecek? Yapılacak olan cumhurbaşkanlığı sürecinde o bölgede çatışma sağlanıp farklı bir noktaya çekilir mi? diye düşünülüyor.

Öcalan'ın açıklamalarına bakınca aklın yolu bir. Bir kere HDP'nin açıklamalarından daha makul. Onların açıklamaları çok daha sorumsuz, çok daha seviyesiz. Diyarbakır anneleri konusunda Demirtaş'ın açıklamaları ve keza diğerleri. Ertuğrul Kürkçü; burası kayıpları arama yeri midir diyor. Diyarbakır'ın anneleri gidip bir partinin önünde durmuşsa bundan doğal ne var. bir zamanlar cumartesi anneleri için bekliyordun. bir kez de bu anneler için iki laf etseydin. Dün mağduruz diyorlardı, Belediye Başkanı Kışanak, bahçedeki acılı hanımlara, acılı kadınlara kış kış yapıyor. Arkasından zabıtayı gönderiyor, olması dozerleri dayıyor derken, dün devletin kendilerine yaptıklarını söylediklerini bugün katmer katmer vatandaşa yapıyorlar. Bu doğru bir yaklaşım değil. Öcalan'daki sağduyu, sivil gördüğümüz partilerinde yok, bunları söyleyelim de utansınlar. Sürekli tahrik ediyorlar. Diyarbakır Anneleri örnektir. Sırrı Süreyya Önder Taksim'de nere bir olay varsa duruyor. Bir de şu Diyarbakır'daki annelerin yanına git, birde onları gör. Onlar üvey anne mi"

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Öcalan’daki sağduyu sivil partilerinde yok
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN