Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Berkin Elvan'ın ailesinden "karne" eylemi

Gezi Parkı olayları sırasında hayatını kaybeden Berkin Elvan için ailesi, 2013-2014 eğitim öğretim yılının son gününde "karne" eylemi yaptı.

Giriş Tarihi: 13.6.2014 15:30
Elvan'ın annesi Gülsüm Elvan, babası Sami Elvan ile dayısı Kenan Düzen, Şişli Milli Eğitim Müdürlüğü önüne siyah çelenk ve boş karne bıraktı.

Sami Elvan, gazetecilere yaptığı açıklamada, olayın üzüntüsünü aile olarak hala yaşadıklarını belirterek, "Berkin'i okullarda öğretmenler 'yok' yazmıyor, öğrenciler Berkin'i soranlara 'ekmek almaya gitti, gelecek' diyorlardı. Yüzlerce bebeğe 'Berkin' ismi veriliyordu" dedi.

Berkin Elvan'ın yaşam hakkının kolluk kuvvetlerince gasp edildiğini söyleyen Sami Elvan, "Berkin Elvan daha çocuk yaştayken hayatını kaybetti. Bugün okullar yine kapanıyor. Tam bir yıl doldu. Berkin bu bir yıl boyunca eve dönmedi, okula gitmedi" diye konuştu.

Gözyaşlarına hakim olamayan Sami Elvan, açıklamasını yarıda bırakmak zorunda kaldı.

Anne Gülsüm Elvan, binadaki yetkililerin doldurması için sembolik boş karne ile siyah çelengi içeriye bırakmak istedi. Yetkililerin ilk etapta içeri girmesine izin vermediği aile, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Talat Atay'ın araya girmesiyle binaya alındı. Atay ile bir süre görüşen aile, daha sonra binadan ayrıldı.

Berkin Elvan, Gezi Parkı eylemleri sırasında Okmeydanı'nda gaz fişeğinin başına isabet etmesi sonucu yaralanmış, 269 gün hastanede komada kaldıktan sonra hayatını kaybetmişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Berkin Elvan'ın ailesinden "karne" eylemi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN