Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türkler IŞİD'i bezdirdi

Giriş Tarihi: 13.6.2014 01:13 Güncelleme Tarihi: 13.6.2014 02:00
Türkler ile IŞİD'in Twitter hesabı arasında oldukça ilginç diyaloglar yaşandı.

Irak'ı Musul şehrinden başlayarak işgal eden Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) örgütü, twitter adresine mesaj atan Türklerden ötürü zor anlar yaşadı. IŞİD twitter hesabı üzerinden, "Lütfen küfür etmeyin" şeklinde uyarıda bulundu.

GÜLDÜREN DİYALOGLAR

IŞİD'in Musul'da bulunan Türk Konsolosluğu'na saldırmasıyla birlikte Türkler, örgütün twitter hesabına saldırmaya başladı. Türkler tarafından sürekli mesaj bombardımanına tutulan twitter hesabından açıklama yapan IŞİD, İngilizce ve Türkçe olarak mesaj yayınladı. Yanlış Türkçe ile yazılan mesajda, "Saygılarımla. Türk Dili bana sormayın ve laneti (küfürlü dil) kullanmayın lütfen. Yine ben Türkçe bilmiyorum. Teşekkür ederim…" dendi.

Türk kullanıcılarla yaşanan ilginç diyaloglardan bazıları şöyle:

"- Ulan bu nasıl terör örgütü, lütfen mütfen. Şirin mi gözükmeye çalışıyorsun. Kafa kesiyorsunuz lan.

- Birinizin Adidas giydiğini gördüm. Neden Adidas?

Neden Adidas olmasın?

- Hacı dünya kupası ne olur ya?

- Irak'taki girişimlerinizi takdir ediyorum. Türkiye'nin en güzel şehri olan Kırşehir'i ele geçirmeyi hiç düşündünüz mü?

Bunun için planımız yok".

IŞİD'in twitter hesabına Türkler tarafından sürekli "İnsanlarımızı ne zaman salacaksınız", "Siz kendinizi kim sanıyorsunuz" ve "Kaçırdığınız Türkleri salın yoksa kötü olur" gibi birçok mesaj atıldı. Bunların yanı sıra IŞİD'in twitter hesabına küfür içerikli de çok sayıda twitler gönderildi.

IŞİD'den beklenilmeyecek nezakette mesaj atan örgütün twitter hesabı, bir süredir tweet atmayı bıraktı.IŞİD dün akşam da "Saygılarımla: Türk Dili bana sormayın ve laneti (Küfürlü dil) kullanmayın lütfen. Yine ben Türkçe bilmiyorum. Teşekkür ederim." şeklinde mesaj paylaşmıştı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkler IŞİD'i bezdirdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN