Çiçek: Kumpası kuranlar Paralel Yapı'nın tetikçileridir

Giriş Tarihi: 20.6.2014
Silivri Cezaevi'nden çıkan emekli Albay Dursun Çiçek, "Taklit imza atanlar, sahte plan yapanlar, bunları ihbar mektubuyla savcıya ulaştıranlar paralel yapının tetikçileridir' dedi. Çiçek, 'Başbakanın ofisine dinleme cihazı koyan bu çete, 2009'da imzamı taklit ederek bize kumpas kurdu. Bunu hep anlatmaya çalıştık. Sahte ihbarcılar da buna destek verdi. Her şey apaçık ortaya çıkınca Anayasa Mahkemesi de Ankara'da hakimler olduğunu gösterdi" dedi Süreç boyunca desteğini eksik etmeyenlere teşekkür eden Çiçek, 'Bu süreçte bizlere destsek veren aydınlara adına basın adınca gençler adına teşekkür ediyoruz. Tek amacımız bize yapılan kumpasların bizim çocuklarımız torunlarımız yaşamasın. Çocuklarımız, torunlarımız çok daha adil düzen olan Türkiye'de daha adil yaşamasını istiyoruz" dedi.

ALAN: BUGÜNE KADAR OLAN HİÇBİR ŞEY YOK SAYILAMAZ
Sincan Cezaevi'nden akşam saatlerinde tahliye edilen emekli Korgeneral, MHP İstanbul Milletvekili Engin Alan, çıkışta gazetecilere yaptığı açıklamada, "Bugüne kadar olan hiçbir şey yok sayılamaz. Eğer yok sayarsak ne kadar namussuz varsa, bunlar bu ülkenin vicdanlı, onurlu, adil yargıçlarının önüne oturup hak ettikleri cezayı alana kadar bu mücadele sürecek. Hiç kimse bugüne kadar olanların yanına kâr kalacağını düşünmesin" dedi. MHP İstanbul Milletvekili Alan'ın salı günü TBMM'de yemin etmesi bekleniyor.

ÖZDEN ÖRNEK: MUTLU OLMAMAM İÇİN NEDEN YOK
Silivri Cezaevi'nden oldukça mutlu çıkan eski Deniz Kuvvetleri Komutanı emekli Oramiral Özden Örnek, gazetecilere yaptığı açıklamada, çok mutlu olduğunu ve ne diyeceğini bilemediğini söyledi. Örnek, "Hapiste 3,5 yılım geçti. Neden mutlu olmayayım. Kararın bozulmasının nedeni; bizim ilk günden beri söylediğimizin Anayasa Mahkemesi tarafından kabul edilmesidir. Mutlu olmamam için neden yok" diye konuştu.

ÇETİN DOĞAN: NEREDE KALMIŞTIK
Silivri Cezaevi'nden tahliye edilen "Balyoz" Planı Davası sanıklarından eski 1. Ordu Komutanı emekli Orgeneral Çetin Doğan, gazetecilere yaptığı açıklamaya, "Merhabalar, nerede kalmıştık" diye başladı. Doğan, "Bu dava ancak davayı kurgulayanlar içeri girdikten sonra bitecek" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çiçek: Kumpası kuranlar Paralel Yapı'nın tetikçileridir
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN