Aydın Doğan'ın Ekmeleddin paniği

CHP ve MHP'nin Ekmeleddin İhsanoğlu'nu çatı adayı olarak belirlemesinin yankıları sürüyor.

Giriş Tarihi: 23.6.2014 09:50 Güncelleme Tarihi: 23.6.2014 10:02
İhsanoğlu'nun Cumhurbaşkanlığı adaylığının bir proje olduğu konuşulurken Ergün Diler'in 2011'de Aydın Doğan'ın Cidde'ye giderek İslam Konferansları Örgütü Genel Sekreteri Ekmeleddin İhsanoğlu'na Köşk'ü önerdiğini belirten yazısı, bu gizli ajandanın harfiyen uygulandığını adeta ispat etti.

Ancak Aydın Doğan, 3 yıldır konu hakkında tek bir açıklama yapmazken, tüm gerçeklerin ortaya çıkmasıyla beraber paniğe kapıldı. Doğan'ın sahibi olduğu Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan dün patronunu arayarak, söz konusu iddiayı sorduğunu belirtti.

DOĞAN SAVUNMAYA GEÇTİ

Doğan'ın Hakan'a yanıtı ise "Ekmeleddin Bey'i yıllardır tanırım. Kendisi Türkiye'nin yetiştirdiği mümtaz isimler arasındadır. Adaylığını hiç yadırgamadım. Ama benimle ne ilgisi olabilir? Bu iddia tam bir yalandır, iftiranın önde gidenidir. Biz bağımsız yayıncılık yapıyoruz.Gazetelerimizde İhsanoğlu'nun adaylığına tamamen karşı çıkan da var, destekleyen de var. İhsanoğlu'nun adaylığı benim projem olsa böyle mi olurdu?" şeklinde oldu.Doğan'ın bir anda bu kadar paniklemesi ise kafalarda soru işaretleri yarattı.

Kaynak: Takvim
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aydın Doğan'ın Ekmeleddin paniği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN