Böcekçinin odadan kaçakçı çıktı

Giriş Tarihi: 23.6.2014

Böcek soruşturmasında İstanbul'da lüks bir otelde gözaltına alınan eski emniyet amiri Ahmet Türer'in odasını paylaştığı kişi, lüks araç kaçakçılığından sabıkalı olan Ferit Önal çıktı

Başbakan Erdoğan'ın konutlarına "böcek" (dinleme cihazı) konulması suçlamasıyla başlatılan soruşturma kapsamında, İstanbul'da lüks bir otelde gözaltına alınıp şartlı serbest bırakılan eski emniyet amiri Ahmet Türer'le ilgili şok bir gelişme yaşandı. Türer'in gözaltına alındığı sırada kaldığı otel odasını beraber kullandığı, polis kayıtlarına geçen gizemli arkadaşı Ferit Önal'ın sabıkalı lüks oto kaçakçısı olduğu ortaya çıktı. 17 Aralık operasyonlarının baş aktörlerinden eski Mali Şube Müdürü Yakup Saygılı'nın devresi olan Türer'in gizemli ilişkileri de mercek altına alındı.

KARANLIK İLİŞKİLER AĞI...

Böcek operasyonunda İstanbul'da gözaltına alınıp Ankara'ya götürülerek mahkemeye çıkarılan 11 kişiden birisi olan eski emniyet amiri Ahmet Türer'in garip ilişkileri ortaya döküldü. İstanbul'daki otel odasında gözaltına alınan Türer'in, 3 aydır aynı otelde kaldığı ve geceliği 300 euro olan odaya otelin güvenlik müdürüyle olan dostluğunu kullanarak yerleşiği öğrenildi. Otel kayıtlarında ismi gözükmeyen fakat polis kayıtlarına giren Gürer'in oda arkadaşının ise sabıkalı lüks oto kaçakçısı Ferit Önal olduğu belirlendi. Ahmet Türer'in oto kaçakçısıyla yakın ilişkisi, akıllara devresi ve kadim dostu olan eski Mali Şube Müdürü Yakup Saygılı'yı getirdi. İçişleri Bakanlığı Yüksek Disiplin Kurulu'nca geçen ay meslekten ihraç edilen, 17 Aralık'ın mimarlarından Saygılı, bir dönem İstanbul Emniyeti tarafından yürütülen lüks otomobil kaçakçılığı operasyonlarının başındaki isimdi. Soruşturmayı yürüten polis, bu bağlantıları dikkate alarak Türer'in ilişkilerini mercek altına aldı. Başbakanlık Koruma Şube Müdürlüğü'nde emniyet amiri rütbesiyle görevliyken suç çetesi Sedat Şahin grubu ile irtibatlı olduğu tespit edilip polislikten ihraç edilen Türer ve Saygılı'nın, kaçakçılık operasyonları incelenmeye başlandı. Yakup Saygılı'nın görev yaptığı dönemde birçok lüks oto kaçakçılığı operasyonu düzenlenmiş, aralarında Sibel Can'dan Seren Serengil'e kadar birçok ünlünün bulunduğu kişilere yönelik kaçakçılık işlemi yapılırken, otomobilleri satan şahıs ve firmalar hakkında elle tutulur soruşturma yapılmaması soru işaretlerine yol açmıştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Böcekçinin odadan kaçakçı çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN