Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Engin Alan yemin etti

Anayasa Mahkemesi'nin verdiği kararın ardından Balyoz davasında tahliye olan MHP İstanbul Milletvekili Engin Alan, TBMM Genel Kurulu'nda yemin etti.

Giriş Tarihi: 24.6.2014 15:29 Güncelleme Tarihi: 24.6.2014 18:03
MHP İstanbul Milletvekili Engin Alan, TBMM Genel Kurulu'nda yemin ederek yasama görevine başladı.

TBMM Genel Kurulu, Başkanvekili Güldal Mumcu'nun başkanlığında toplandı. Alan, Genel Kurul salonuna, açılıştan yaklaşık 10 dakika önce MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile birlikte girdi. CHP Grup başkanvekilleri Akif Hamzaçebi, Engin Altay ve Muharrem İnce'nin yanı sıra bazı CHP milletvekilleri Alan ile tokalaştı. Ergenekon Davası'nda yargılanan Mehmet Haberal, Alan ile kucaklaşırken Sinan Aygün ve Mustafa Balbay da tokalaştı.

Genel Kurul açılmadan önce AK Parti'den de İstanbul Milletvekili Abdülkadir Aksu ve Adana Milletvekili Necati Çetinkaya da Alan'ı kutladı. Başkanvekili Mumcu, yoklamanın ardından Alan'ı ant içmesi için kürsüye davet etti. Alan'ın yemin edecek olmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Mumcu, Alan'ın yemininin gecikmesinden dolayı da üzgün olduklarını söyledi.

Alan kürsüye gelerek yemin etti. Alan'ı CHP ve MHP'li milletvekilleriyle AK Parti sıralarından birkaç milletvekilinin alkışladığı görüldü.

Alan'ın ant içmesini eşi Nevin ve kızı Tülin ile yakınları da izledi.

ENGİN ALAN YEMİN ETTİ


Gündemdışı konuşmaların ardından söz alan CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, geçmiş olsun dileklerini iletti. TBMM'nin 24. Dönem'de 3 yıl boyunca ayıplı, fireli ve defolu çalıştığını ifade eden Altay, Alan'ın yemin etmesinden memnuniyet duyduklarını dile getirdi.

Altay, "TBMM demokrasi dışı yollara tevessül edenlere karşı ne kadar dik durmalıysa yargının siyasallaşmasına karşı o kadar dik durmalıdır" dedi.

CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi de Alan'ın yemin etmesinden mutluluk duyduğunu belirtti. Tutuklu ve hükümlü milletvekillerinin sonuncusu olan Alan'ın yemin etmesinin çok önemli olduğunu vurgulayan Hamzaçebi, "Silivri'de yaşanan hukuksuzlukların bir daha yaşanmamasını temenni ediyorum" diye konuştu.

MHP Grup Başkanvekili Yusuf Halaçoğlu da "Sayın Alan'ın aramıza katılmasından dolayı milletimize minnet ve şükran duygularımı iletmek istiyorum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Engin Alan yemin etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN