Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Makam keyfi sürmedik'

İl başkanlarına seslenen Erdoğan "12 yıl boyunca makamımızda oturup da keyfini sürme gafletine düşmedik" dedi. Başbakan, isim tartışmasının da "büyük, kadim davaya" haksızlık olduğunu söyledi

Giriş Tarihi: 26.6.2014
Başbakan Tayyip Erdoğan, "Ne ben ne de yol arkadaşlarım çıkar, makam, mevki, rütbe peşinde olmadık. 12 yıl boyunca ne şahsım ne de çalışma arkadaşlarım makamlarımızda oturup da o makamların keyfini sürme gafletine hiç ama hiç düşmedik" dedi. Erdoğan, isim tartışma uyarısını da tekrarlayarak "Böyle bir süreçte kim ki isimleri tartışırsa inanın sadece partimize değil, teşkilatımıza değil, en başta bu büyük, kadim davaya haksızlık eder. Unutmayın biz bu coğrafyanın umuduyuz" dedi. Erdoğan partisinin İl Başkanları toplantısında yaptığı konuşmada şunları söyledi :

CHP-MHP ATEŞE BENZİN DÖKME DERDİNDE: Musul'da alıkonulan vatandaşlarla ve Türkmenlerle ilgili tüm uluslararası kuruluşlar ve ülkeler ile irtibat halindeyiz. Her türlü seçeneğin üzerinde hassasiyetle duruyoruz. Ancak gerek alıkonulan 80 vatandaşımızın, gerekse Türkmen kardeşlerimizin can güvenliğini tehdit edecek her türlü girişimden de hassasiyetle sakınıyoruz. Hem CHP hem MHP iç siyaset uğruna hem alıkonulan vatandaşlarımızı hem de Türkmenleri zora sokacak son derece sorumsuz bir tavır içindeler. IŞİD'e karşı kışkırtıcı bir üslupla konuşmamız için baskı yapıyorlar. Adeta yangının üzerine körükle gitmemizi bekliyorlar. Bu kanlı bir siyasettir, bu alçakça bir siyasettir. Bu iki genel başkanın yönetiminde CHP de MHP de kimliksiz, ilkesiz, fırsatçı partilere dönüştü.

ŞANTAJA BOYUN EĞMEYİZ: Çıkmış bizi, Pınarhisar ile, hapisle tehdit ediyor. Değil hapis, ey Bahçeli senin ölüm tehditlerine bile biz boyun eğmeyiz, pabuç bırakmayız, bunu böyle bilesin.

MHP'NİN KENDİ İRADESİ YOK MU?: MHP'nin kendi iradesi yok mu? MHP, içinden adaylığa cesaret edecek kimse bulamıyor mu? Evet belki kazanamaz, belki yenilir ama en azından izzetiyle yenilir. Bunu bulman lazım. Ben inanıyorum ki MHP'ye gönül veren kardeşlerim, bu seçimlerde de "Sen bizim irademize saygısızlık yaptın" diyecekler ve kendi iradelerini en güzel şekilde sandıkta değerlendireceklerdir.

MAKAM KEYFİ SÜRMEDİK: Ne ben ne de yol arkadaşlarım çıkar, makam, mevki, rütbe peşinde olmadık. Şunu bütün kalbimle ifade ediyorum, genel başkanlık koltuğu, başbakanlık koltuğu, bakanlık koltuğu bizler için 12 yıl boyunca hep ateşten gömlek olmuştur. Dikkat ederseniz 12 yıl boyunca ne şahsım ne de çalışma arkadaşlarım makamlarımızda oturup da o makamların keyfini sürme gafletine hiç ama hiç düşmedik. Biz 780 bin kilometre kareye mahkum olmadık, tam aksine tüm dünyayı fellik fellik dolaştık.

MAKAM DEĞİŞECEK...: Şu anda akbabalar pusuya yattılar. AK Parti içinde nifak çıksın diye bekliyorlar. Asırlardır isimleri değil, hep davayı konuştuk. İsimler fanidir ama bu mücadele, bu dava, bu hareket bakidir. Görev değişecek, yetki değişecek ama dava şuuru, mücadelesi değişmeyecek. Böyle bir süreçte kim ki isimleri tartışırsa en başta bu büyük, kadim davaya haksızlık eder.

'HATA YAPARSAK MAZLUMLAR ZARAR GÖRÜR'
"CHP'nin genel müdürü, hata yaptığında sadece kendisine, partisine zarar verir. Aynı şekilde MHP'nin başındaki zat. BDP, aynı şekilde. Ama biz yanlış yaparsak, dava zarar görür, Türkiye zarar görür. Eğer bir hayal kırıklığı yaşanırsa yönünü Türkiye'ye dönmüş milyonlarca mazlumun içinde hayal kırıklığı yaşanır. Kardeşlerim, biz bu coğrafyanın umuduyuz, bunu unutmayın."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Makam keyfi sürmedik'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN