Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Bu projeleri rafa kaldıracaklardı'

Başbakan Erdoğan, Paralel Yapı'nın 17-25 Aralık'taki hedeflerinden birinin de İstanbul'un üçüncü havalimanı olduğunu belirtti. Erdoğan, "Uydurma kararlarla, delillerle, bu kalkışma girişimi başarıya ulaşsaydı diğer pek çok proje gibi İstanbul'un yeni havalimanı yapımı da rafa kaldırılacaktı" dedi

Giriş Tarihi: 28.6.2014
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 17-25 Aralık'ta Paralel Yapı'nın hedeflerinden birinin de İstanbul'un üçüncü havalimanı olduğunu belirterek "Uydurma kararlarla, uydurma delillerle, uydurma senaryolarla başlatılan bu kalkışma girişimi başarıya ulaşsaydı diğer pek çok proje gibi İstanbul'un yeni havalimanı yapımı da rafa kaldırılacaktı" dedi. Erdoğan, Sabiha Gökçen Havalimanı'nda 550 milyon dolar maliyetle yapılan Türk Hava Yolları Havacılık Bakım Onarım Merkezi'ni (HABOM) açtı. Erdoğan, açılışta özetle şunları söyledi:
ÇEVRE DOSTU PROJE: Bu yatırımın tüm finansmanın THY öz kaynaklarıyla karşılanmış olmasını da çok önemli görüyorum. Bu proje Sabiha Gökçen Havalimanı için de yeni bir açılım anlayışını taşıyor. Bu merkezin enerji ve çevre dostu olarak tasarlanmış olmasından da ayrıca milletim adına onur duyuyorum.
THY 2023 VİZYONUNA ÖRNEK: 3 bin 100 kişinin çalışacağı, yılda 500 milyon dolar ciro elde edilecek bu tesisle, ülkemizin havacılık tarihinde yeni bir sayfa açılmış oluyor. Bu tesisle Türkiye artık uçak bakım, onarım ve tasarımda da iddialı bir konuma yükseliyor.
HAVA YOLU ULAŞIMI: Ordu, Giresun arasında ülkemizde ilk defa deniz üzerinde bir havalimanı şu anda inşa ediyoruz. Çukurova bölgesel havalimanı çalışmaları devam ediyor. En önemlisi İstanbul'a yapmakta olduğumuz, temelini attığımız yeni havalimanı. Bu proje gerçekten çok büyük, önemli. Dünyanın en büyük havalimanı olacak havalimanının ilk etabını 29 Ekim 2017'de açmayı hedefliyoruz. Çok engellendik, önümüzü çok kestiler. Yargıda malum paralel yapı denilen zihniyet çok engellemeye çalıştı. Bütün bunlara rağmen bu engelleri aşa aşa hamdolsun temeli attık. Şimdi inşaat hızla devam ediyor.
PROJELERİ RAFA KALDIRACAKLARDI: Hem Gezi olayları, hem 17-25 Aralık tarihlerinde paralel yapının kalkışmasının hedeflerinden biri unutmayın bu projeydi. Niye? Türkiye, dünyada birinciliği bu alanlarda almasın diye. İçeriden de dışarıdan da, isteseler de istemeseler de alacağız, yapacağız, gerçekleştireceğiz. Hala pek çok kişi aralık ayındaki hadiseleri, şahsımla, ailemle ilgili özel bir mesele zannediyor. Halbuki yargı ve emniyet içindeki Pensilvanya elemanları marifetiyle yürütülen bu kalkışma girişimi, Türkiye'nin geleceğine yönelikti. Türkiye'ye, tüm millete yönelikti. Aynı şey şehir hastaneleri projelerinde de oluyor. Orada da yine akıl, hayal almaz. Biz bu şehir hastaneleriyle vatandaşlarımızın mevcut hastanelerimizin dışında uluslararası hastanelere gitmesini engelleyelim. O denli modern, sağlıkta en iyi teknolojiyle donatılmış bu hastanelere sahip olalım diye. Benim özel bir projemdi. Tam 12 yıldır bunun özlemi içindeyiz.
MARMARAY'I GECİKTİRDİLER: Uydurma kararlarla, uydurma delillerle, uydurma senaryolarla başlatılan bu kalkışma girişimi eğer başarıya ulaşsaydı diğer pek çok proje gibi İstanbul'un yeni havalimanı yapımı da rafa kaldırılacaktı. Şu Marmaray projesini bile 4-5 yıl ertelediler. Bu projelerin içinde yer alan tüm işadamları tutuklanacak, şirketleri çökertilecek ve böylece proje fiilen hayata geçirilemez hale gelecek. Bizim kararlı duruşumuz sayesinde bu oyun bozuldu. Tüm Türkiye'nin diğer tüm önemli projeleri gibi bu projede öngördüğümüz şekilde yürümeye devam ediyor.
HANÇER SAPLAMAK İSTEDİLER: Türkiye'nin böğrüne saplanmak istenen bu hançeri şayet dik durarak, kararlı şekilde üzerine giderek engellememiş olsaydık bugün halimiz çevremizde gördüğümüz ülkelerden farklı olmazdı. Bir Ukrayna'ya, Mısır'a döndürülürdü. Ama hamdolsun olmadı. Yıllar boyunca biz Türkiye'yi büyütmek, milletimizin başını dik tutmak için çalışırken, didinirken, her türlü riski alırken, birileri de Türkiye'yi yeni bir karanlık dönemin içine itmenin niyeti ve hazırlığı içindeydi. Her hesabın üzerinde olan hesap, milletimizi, ülkemizi bir kez daha korudu ve uçurumun kenarından çevirdi, hamdolsun.
ARTIK KANDIRAMAZLAR: Pensilvanya'nın da onunla birlikte olanların da ihaneti, oyunu, tezgahı apaçık ortaya çıktı. Artık bunların hiç kimseyi kandırması, kullanması mümkün değil. Erdoğan konuşmasının ardından kurdeleyi kesti ve merkezde bakımı yapılan Giresun uçağında incelemelerde bulundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Bu projeleri rafa kaldıracaklardı'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN