Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Paralel olmayan kurumları bitirmek

Paralel örgüt kendilerine yakın olmayan ve biat etmeyen sağlık kurumlarına saldırıya başladı. Paralel savcıların başını çektiği operasyonda asıl amaç kendilerine biat etmeyen kurumları bitirmek...

Giriş Tarihi: 30.6.2014 13:22
Paralel örgüt dört bir taraftan saldırmaya devam ediyor. Devlet içine sızan paralel örgüt üyeleri yaptıkları usulsüz operasyonlarla insanları yıldırmak ve devlete karşı isyan etme noktasına getirmek için ellerinden geleni yapıyor. Son olarak geçtiğimiz hafta Şanlıurfa merkezli olarak yapılan sağlık operasyonu neticesinde 45 kişi gözaltına alınıp 35 sağlık personeli tutuklandı.

Savcılık, SGK'nın yaptığı denetimler sonucu, usülsüzlük tespit edildiği iddiasıyla bölgedeki sağlık merkezlerinin sahiplerini ve çalışanlarını gözaltına alıp tutuklattı. Daha sonra yapılan itirazlar üzerine tutuklu yargılanan sağlık çalışanlarından 2 kişi tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Tutuklu yakınları karara sevinirken aynı şekilde diğer tutuklu sağlık personelinin de tutuksuz yargılanmaları gerektiğini belirterek yapılan itirazların dikkate alınmasını talep ettiler.


ASIL AMAÇ PARALEL OLMAYAN KURUMLARI BİTİRMEK Mİ?

Tutuklu yakınlarının ve avukatlarının verdiği bilgiye göre, bölgede özellikle paralel örgütle ilişkisi olmayan sağlık kurumlarının hedef yapıldığı vurgulandı. Yapılan tutuklamaların haksız ve adaletsiz bir karar olduğu belirtilerek savcılıktan dosyayı tekrar incelemesini istediler ve özellikle haksız yere tutuklu bulunan sağlık çalışanlarının derhal serbest bırakılmasını talep ettiler.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Paralel olmayan kurumları bitirmek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN