Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Erdoğan'dan Atatürk ve Erbakan vurgusu

AK Parti'nin Cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan, isminin açıklanmasının ardından konuşma yaptı.

Giriş Tarihi: 1.7.2014 13:23 Güncelleme Tarihi: 1.7.2014 13:25
Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Erdoğan: "10 Ağustos'ta sadece 12. Cumhurbaşkanı seçilmeyecek, cumhurbaşkanın halk tarafından seçilmesiyle aynı zamanda kara bir dönem, vesayetler dönemi de kapanmış olacak."

Bizi sevmeyenleri de sevdik. Bize oy vermeyenlere ayrım yapmaksızın hizmet götürdük. Türkiye, bize oy verenler kadar vermeyenlerin de ülkesidir, vurgusu yapan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan konuşmasında Fatih Sultan Mehmet'ten Adnan Menderes'e, Atatürk'ten Necmettin Erbakan'a kadar birçok devlet büyüğünden bahsetti.

İşte Erdoğan'ın konuşmasından konuyla ilgili bölüm:

"77 milyonun dost ve kardeş olduğu bir Türkiye hayal ettik.Barışın hakim olduğu bir Türkiye hayal etti. Belli kesimlerin, belli zümrelerin değil, herkesin özgürce varlığını sürdürdüğü bir Türkiye hayal ettik.Hiç bir zaman kutuplaştıran olmadık.200 yıldır sistemli şekilde özgüvenimizi kırmak istediler. Bizi tarihimizden koparmak istediler.Biz Fatih'in, Kanuni'nin, Yavuz Sultan Selim'in mirasçılarıyız. Gazi Mustafa Kemal'in, Adnan Menderes'in, Turgut Özal'ın, Necmettin Erbakan'ın hatırasını muhafaza edenlerdeniz.10 Ağustos'ta sadece 12. Cumhurbaşkanı seçilmeyecek. Aynı zamanda kara bir dönem de kapanmış olacak. Halktan bir cumhurbaşkanı göreve gelecek, fark bu.Siyaset dışı bir cumhurbaşkanıyla eski Türkiye'nin ruhunu geri çağırabileceklerini zannediyorlar.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan'dan Atatürk ve Erbakan vurgusu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN