Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Hiçbirimiz Erdoğan kadar başarılı olamadık"

Giriş Tarihi: 1.7.2014 16:31 Güncelleme Tarihi: 1.7.2014 17:02

AK Parti'li vekillerden Erdoğan'ın cumhurbaşkanlığı adaylığı ile ilgili ilk yorumlar...

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Başbakan Erdoğan'ın AK Parti'nin Cumhurbaşkanı adayı olmasına ilişkin, "Bu ülkede Cumhurbaşkanlığını Sayın Başbakanımızdan daha fazla hakeden başka bir insan bilmiyorum. Son derece mutluyuz, inşallah hayırlara vesile olur" dedi.

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, parti genel merkezinde gerçekleştirilen Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı öncesi gazetecilerin sorularını cevapladı. Bir gazetecinin, Başbakan Erdoğan'ın AK Parti'nin Cumhurbaşkanı adayı olmasına ilişkin sorusuna Şimşek, "Hayırlı olsun diliyorum. Bu ülkede Cumhurbaşkanlığını Sayın Başbakanımızdan daha fazla hakeden başka bir insan bilmiyorum. Son derece mutluyuz, inşallah hayırlara vesile olur" cevabını verdi.

Aynı soruya Bakan Eker, "AK Parti, tarihinin en başarılı siyasi partisi çünkü oylarının sürekli artıran, başarılı bir siyasi hareketin Genel Başkanını millete Cumhurbaşkanlığı makamı için aday gösteriyor. Bu hem kendine olan güveni hem millete olan inancını göstermesi açısından son derece önemlidir. Bu, aslında milletin değerleriyle aslında ne kadar barışık olduğumuzun da ifadesidir. İnanıyoruz ki 10 Ağustos'ta takdiri yapacak ve Türkiye ilk defa halkın doğrudan seçtiği,büyük bir siyasi birikime sahip bir Cumhurbaşkanı seçecektir. Hayırlı uğurlu olsun, sevinçliyiz. Bizim de tüm kampanyalarda ne gerekiyorsa yerine getireceğiz. İlk turda kazanacağı, milletimizin aldığımız işaretler o yönde" karşılığını verdi.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ise, "Büyük bir sevinçle çok duygusal anların da yaşandığı törende bu coşkuyu birlikte yaşamış olduk. Sevinçliyim. 35 yıldır arkadaşlık yaptığım ve gerçekten hayatının her safhasında büyük başarılar kazanmış bir kardeşimizin Cumhurbaşkanı adayı olarak tespit edilmesinde onun adaylığına imza koymakta ve İnşallah Cumhurbaşkanı seçilinceye kadar da o yolda çalışacağımıza Allah'a hamd ediyorum. Tüm milletimize hayırlı olsun, bu adaylığı ve Cumhurbaşkanlığını hak eden çok değerli bir insanla ülkemiz karşı karşıya. İnşallah başarılarını göreceğiz. Milletimize hayırlı hizmetler yapacak. Hem konuşması, hem de sinevizyonda geçtiğimiz mücadele yıllarını izledik. Bunların her karesinde duygularımız var. Kolay bir mücadele değildi. Bizim neslimizden çok arkadaşımız geldi, hiçbirimiz Recep Tayyip Erdoğan kadar başarılı olamadık. Allah uzun ömürler versin, uzun hizmetlerini nasip etsin" diye konuştu.

BOZDAĞ: "MİLLETİN İÇİNDEN MİLLETİN ADAMI"

A Haber özel yayınında Murat Akgün'ün sorularını yanıtlayan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, "Başbakan Erdoğan milletin içinden gelen, milletin adamıdır. Milletimizin oyları ve dualarıyla destek olacağına inanıyorum" dedi...

ADAYIMIZ MİLLETİN İÇİNDEN DOĞDU

Bugün tarihi bir gün, çünkü Türk milleti ilk defa cumhurbaşkanını kendi seçecek. Bizim için de son derece anlamlı bir gün, zira liderimizi genel başkanımızı cumhurbaşkanı adayı olarak milletimizin huzuruna çıkardık. Sayın başbakanımızın yeni siyasete girmiş biri değil, bugün piyasaya çıkmış biri değil, hayat hikayesi bunu çok net bir şekilde gösteriyor. Yaptığı mücadeleyi, elde ettiği sonuçları, milletine yaptığı hizmeti o hikaye çok net bir biçimde ortaya koymaktadır. Milletin içinden doğduğu günden beri milletle beraber yürüyen milletine hizmet eden bir lideri, bir kişiyi bir kimliği milletin huzuruna, milletin cumhurbaşkanı adayı olarak koyduk. 10 Ağustos'ta ilk turda cumhurbaşkanlığı seçimi neticelenecektir.

MİLLETİN VE DEMOKRASİNİN YANINDA

Cumhurbaşkanı milletten ve demokrasiden yana taraf olacaktır. Vesayetin statükon yanında değil milletin ve demokrasinin yanında duracak bir cumhurbaşkanı portresi çizeceğini ortaya koydu.

BAŞBAKAN MİLLETİN ADAMIDIR

Sayın başbakan milletin içinden biridir, milletin adamıdır, adam gibi adamdır. Bütün icraatlarıyla eylemleriyle söylemleriyle bunu 12 yıldır da ortaya koymuştur. 40 yıllık siyasi geçmişi bunun ispatı onlarca örnekle doludur. Ben milletimizin kendi içinden çıkan, kendi adamı olan sayın başbakanımız ve cumhurbaşkanı adayımıza sahip çıkacağına ve ayın 10'unda büyük bir çoğunlukla, hem oyuyla hem duası ile destek olacağına inanıyorum.

CHP VE MHP SEÇMENİ DE OY VERECEK

Ayrıca, CHP seçmeninden MHP seçmeninden çok önemli kesimin de bizzat sayın başbakanımıza cumhurbaşkanı adayı olarak oy vereceğine ben yürekten inanıyorum
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Hiçbirimiz Erdoğan kadar başarılı olamadık"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN