'İstifa etmesi lazım'

Giriş Tarihi: 2.7.2014
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Tayyip Erdoğan'ın cumhurbaşkanı adaylığı için "Türkiye Cumhuriyeti böyle bir cumhurbaşkanı adayını içine sindiremez, kaldıramaz" dedi. Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında şunları söyledi:
ANAYASA MAHKEMESİ'NE TAŞIYACAĞIZ: (Çözüm süreci paketi) Tasarıda 'Bu kanun kapsamında verilen görevleri yerine getiren kişilerin, hukuki, idari ve cezai sorumluluğu doğmaz' fıkrası... Bu ülke ne çektiyse yasadışı işlemlerden çekti. Böyle geçtiği takdirde Roboski olayını unutun. Yeni faili meçhulleri saklayacak mekanizmalara karşıyız. Bu haliyle yasalaşırsa Anayasa Mahkemesi'ne taşıyacağız.
DÜNYAYA REZİL OLURUZ: Kuvvetler ayrılığı ilkesine inanmayan, vatandaşına tokat atan, çiftçiye "ananı da al git" diyen birinden cumhurbaşkanı adayı olamaz, rezil oluruz dünyaya. Bilgi birikimi yetersiz, sanatı ve sanatçıyı dışlayan birisinden cumhurbaşkanı adayı olmaz. CHP lideri, "Adaylığının ardından Başbakan'ın istifa etmesi gerektiğini düşünüyor musunuz?" sorusuna "Resmi adaylığı kabul edildikten sonra istifa etmesi lazım" yanıtını verdi. Öte yandan CHP, MHP, DSP, DP ve BTP'nin bugün çatı aday Ekmeleddin İhsanoğlu için ortak bir deklarasyon yayımlaması bekleniyor. DYP ise İhsanoğlu'na desteğini çektiğini bildirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'İstifa etmesi lazım'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN