Seçmen listeleri askıya çıktı

Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) belirlediği seçim takvimine göre, 10 Ağustos 2014 Pazar günü yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimi için oluşturulan seçmen listeleri muhtarlıklarda askıya çıktı.

Giriş Tarihi: 2.7.2014 17:06
İlk defa halkın seçeceği Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesi hazırlıklar devam ediyor. 30 Mart Yerel seçimlerini geride bırakan seçmenler, dört ay süreden sonra yeniden sandık başına giderek oy kullanacaklar. Cumhurbaşkanlığı seçimi heyecanının başladığı şu günlerde, seçim kurulları da seçmen listelerini mahalle muhtarlıklarına teslim etti. Mahalle muhtarları da teslim aldıkları listeleri askıya çıkardı.

Listelerin askıya çıkartıldığı muhtarlıklar arasında yer alan Yenibağlar Mahalle Muhtarlığı'nın önünde ilk gün olmasına rağmen zaman zaman yoğunluk yaşandı. Çevrede yaşayan vatandaşlar, asılan listelerde isimlerinin olup olmadığını dikkatli bir şekilde incelediler. Listelerde ismi bulunmayan veya bilgileri yanlış olan seçmenlerin, bağlı oldukları seçim kurullarına yazılı başvuruda bulunmaları gerektiği belirtildi.

Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi mahalle muhtarlıkların da askıya çıkartılan seçmen listelerinin 9 Temmuz 2014 tarihinde indirileceği hatırlatıldı.
Bu arada YSK'nın www.ysk.gov.tr internet adresinden de bina bazında seçmen kayıtlarının sorgulaması gerçekleştirilebildiği bildirildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Seçmen listeleri askıya çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN