Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çatı'da kavga!

Cumhurbaşkanlığı için adı "alternatif aday" olarak geçen Emine Ülker Tarhan, "Disiplin" tehdidine karşı rest çekti. Açıklamasında "Disipline giderim, arkama bakmam" dedi

Giriş Tarihi: 3.7.2014
CHP'de, ulusalcı milletvekilleri tarafından Cumhurbaşkanlığı seçimi için alternatif aday olarak gösterilen ancak gerekli olan 20 imzayı bulamayan Ankara Milletvekili Emine Ülker Tarhan, yaptığı yazılı açıklama ile parti yönetimini eleştirdi. Tarhan yönetimden gelen 'disiplin' tehdidine "Partimin değerlerine inandığım, savunduğum için disipline verileceksem, hazırım" dedi. Tarhan, yaptığı yazılı açıklamada, milletvekili arkadaşları tarafından Cumhurbaşkanı adayı olması için başlatılan girişimin her kesimden ilgi görmesinin, Türkiye'nin geleceğine dair kendisini umutlandırdığını ve yüreklendirdiğini söyledi. İhsanoğlu'na imza vermediğini belirten Tarhan, İhsanoğlu'nun adaylık sürecinin antidemokratik, şeffaf olmayan bir süreçten geçtiğini söyleyerek, "Cumhurbaşkanı adayını biz Halk Partililer, medyadan öğrenmemeliydik, eleştirdiğimiz yöntemleri biz uygulamamalıydık" dedi. Özgürlükçü değerlere vurgu yerine, ülkede hâkim olan iklime teslim olunmasına karşı çıktığını, tercihi sadece "Recep Tayyip Erdoğan'ı kullanmak" üzerinden yapmanın haksızlık olduğunu savunan Tarhan, "Partimin değerlerine inandığım, savunduğum için disipline verileceksem, hazırım" dedi.

TÜSİAD'DAN 'KUTUPLAŞMAYIN' ÇAĞRISI
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TÜSİAD Genel Başkanı Haluk Dinçer ve Yönetim Kurulu üyeleriyle, Genel Merkez'deki makamında görüştü. Basına kaplı yapılan görüşmede TÜSİAD yönetiminden Cumhurbaşkanlığı seçimine ilişkin önemli değerlendirmeler geldiği öğrenildi. TÜSİAD Başkanı Haluk Dinçer, sürecin yeni bir anayasa ile de desteklenmesi gerektiğini belirtirken Cumhurbaşkanlığı seçimiyle ilgili "Kim seçilirse seçilsin uzlaşmacı bir tutum ortaya koymalı" dedi. TÜSİAD Başkanı, Meclis'te görüşmeleri süren çözüm süreci paketiyle ilgili ise bütün kesimlerin sürece destek vermesini istedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çatı'da kavga!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN