Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Rıza Sarraf rüşvet timini savcılığa verdi

İşadamı Rıza Sarraf, emniyet müdürü Orhan İnce ile işbirliği yaparak 1 milyon dolar rüşvet istediğini iddia ettiği isimleri savcılığa bildirdi. Şantaj ve tehdide iştirak ettiği belirtilen 4 kişi hakkında soruşturma başlatıldı

Giriş Tarihi: 4.7.2014
İşadamı Rıza Sarraf kendisinden 1 milyon dolar rüşvet istendiği iddiasıyla savcılığa 4 kişi hakkında suç duyurusunda bulundu. Rıza Sarraf, şikâyet dilekçesinde Emniyet Müdürü Orhan İnce ile Kapalıçarşı Karakolu'nda görevliyken tanıştığını ve başında bulunduğu karakola çelik yelek bağışı yapınca şahısla samimi olduklarını ifade etti. Sarraf, bu şahsın bir zaman sonra yardımseverliğini istismar etmeye başladığını, şantaj ve tehditle kendisinden haksız çıkar sağlamak üzere faaliyette bulunmaya başladığını anlattı.

TAPELERDEN ANLAŞILIYOR

Orhan İnce'nin yardımda bulunduğu Adem Delgeç'i söz konusu faaliyetleri çerçevesinde yönlendirdiği kaydedilen şikâyet dilekçesinde Sarraf, savcılık sorgusu sırasında bu yönde önüne tapeler konulduğunu, söz konusu tapelerden de anlaşıldığı üzere Orhan İnce'nin Adem Delgeç'e kendisinden şikâyetçi olması için telkinlerde bulunduğu, firmalarında sözde usulsüzlükler olduğu bu durumun açığa çıkabileceği şantajıyla 1 milyon dolar istediğini belirtti.

FİKİR VE EYLEM BİRLİĞİ…

Emniyet Müdürü Orhan İnce'nin, İstanbul dışına tayininin çıkarılmasından kendisini sorumlu tuttuğunu, Adem Delgeç ile yaptığı telefon görüşmelerinden bu durumun anlaşıldığını şikâyet dilekçesinde ifade eden Sarraf, İnce'nin kendisinden bunun hesabını soracağına ilişkin konuşmalarının ardından Ağrılı Ahmet diye bir kişi tarafından tehdit edildiğini de kaydetti. 17 Aralık soruşturma dosyasına giren tapelerden anlaşıldığı üzere Orhan İnce'nin kendisini hasmı olarak kabul ettiğini ve aleyhinde bir gazetede haber yayımlanması için Adem Delgeç'i yönlendirdiğinin anlaşıldığı belirtilen dilekçede, o dönem bir gazeteci tarafından hakikaten arandığını haberin yapılmaması için 1 milyon dolar istendiğini ve yayımlanmamış haberin metnini de avukatına yolladığını kaydetti. Gerek firmalarında sözde usulsüzlükler olduğu iddiasını çeşitli makamlara bildiren gerekse de bir gazetede asılsız haber yapılması için aracılık eden 4 şüpheliden, fikir ve eylem birliği içinde iftira, suç uydurma, tehdit ve şantaj suçunu işledikleri gerekçesi ile şikâyetçi olduğunu belirten Rıza Sarraf, gerekli soruşturmanın yapılarak Türk Ceza Kanunu'nun ilgili maddeleri gereğince cezalandırılmalarını istedi. Savcılık, 4 isim hakkında soruşturma başlattı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Rıza Sarraf rüşvet timini savcılığa verdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN