Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çelik: Bahçeli YSK'yı alenen tehdit ediyor

YSK'dan Erdoğan'ın adaylığını reddetmesini isteyen Bahçeli'ye Hüseyin Çelik sert yanıt verdi: Konuşmaları tam bir hakaretname. YSK'yı da alenen tehdit ediyor

Giriş Tarihi: 6.7.2014
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin YSK'dan Başbakan Erdoğan'ın adaylığını reddetmesini istemesi ve Erdoğan'a yönelik sert açıklama yapmasına yanıt AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik'ten geldi. Yazılı bir açıklama yapan Çelik, Bahçeli'nin konuşmasını "hakaretname" olarak niteleyerek şunları söyledi:

HAKARETNAME:
MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli, yaptığı basın toplantısında, her zaman olduğu gibi önüne konan "Hakaretnâme" metnini okumuş, Sayın Başbakan başta olmak üzere Anketörlere ve Sayın Başbakan'ı destekleyen kesimlere bir yığın hakarette ve iftirada bulunmakla yetinmemiş, YSK'yı da alenen tehdit etmiştir. Sayın Bahçeli'nin kendisi, hayırlı hiçbir şey yapmadığı veya yapamadığı için, oturduğu yerden kimin ne yapması ve ne yapmaması gerektiği ile ilgili olarak ahkam kesmektedir.

ÇATIRDAMA TELAŞI:
Sayın Bahçeli ve Tüm Çatı'ya çıkanlar, şimdiden çatının çatırdadığını görmenin telaşı içindedirler. Sayın Başbakan'ın Başbakanlıktan istifa etmesi gerektiği ile ilgili tezleri, seçim sonrası mukadder olan hezimetlerine bir kılıf bulma çabasından başka bir şey değildir. Daha önce de kamuoyu ile paylaştığımız gibi bir kez daha söylüyoruz ki Sayın Başbakan'ın istifasını gerektirecek siyasî, ahlâkî ve yasal hiçbir gerekçe yoktur. Her genel seçim, aynı zamanda bir Başbakanlık seçimidir. Genel seçime giderken bugüne kadar hangi başbakan rakipleriyle eşit şartlarda rekabet etmek adına istifa etmiştir. Dünyanın hangi ülkesinde makamda bulunanlar, tekrar o makama talip olurken istifa ediyor?
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çelik: Bahçeli YSK'yı alenen tehdit ediyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN