Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Hepinize karşı tek adayım'

Giriş Tarihi: 8.7.2014

Cumhurbaşkanlığı seçim yarışının eşit şartlarda geçmediğini belirten Erdoğan, birlikte hareket eden 5-6 parti karşısında tek aday olduğunu söyledi

Başbakan Tayyip Erdoğan, 77 milyonun cumhurbaşkanı adayı olduğunu belirterek, "Eşit şartlarda yarışmıyormuşuz. Doğru şu anda siz 5-6 parti toplandınız, tüm teşkilatlarınız bir olmuş durumda. Karşılarında da şu anda sadece AK Parti'nin koyduğu aday var. O da Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı" dedi. Ankara Büyükşehir Belediyesi'nce yaptırılan Kuşcağız Aile Yaşam Merkezi açılışı sonrası düzenlenen iftara katılan Erdoğan, şunları söyledi:
MİLLETİN EGEMENLİĞİNE "EVET": 10 Ağustos'ta inşallah devlet ile millet daha bir muhabbetle kucaklaşacak. Çünkü ilk kez millet kendi cumhurbaşkanını seçecek. Geçmişte sivil cumhurbaşkanlarımız oldu. Özal sivil bir cumhurbaşkanıydı. Sayın Demirel, Sayın Gül aynı şekilde. Bizim aramızdan çıkmış, sivil milletin içinden gelmiş bir cumhurbaşkanıydı. Ama cumhurbaşkanlığı makamı öyle şekillenmişti ki, devlet millet kucaklaşmasını tam olarak tesis edemiyordu. İşte 10 Ağustos'ta milletin içinden gelen, cumhurun içinden direkt olarak, halkın vereceği oylarla seçilecek Cumhurbaşkanı geliyor. Devlet artık milletin egemenliğine tamamen 'evet' diyor. Millet ne tarafa bakıyorsa, devlet o tarafa bakacak.
MİLLETTEN YANA TARAFIZ: Biz milletin tarafındayız. Muhalefet de devletin tarafında. Aramızdaki fark bu. Peki devlet nedir, devlet ancak milletin hizmetkârıdır. Milletine tepeden bakan, milletini horlayan, tersleyen, öteleyen bir devlet anlayışı bizim tarihimize, devlet ve medeniyet anlayışımıza tamamen terstir. Bizde ne yaptılar, devleti milletten ayrı bir tarafa, adeta milletin karşısına koydular. Devlet milletinden koptu, mesafeli durdu.
YSK'YA TEHDİT Mİ?: Muhalefetin tek işi var bol bol iktidara küfür etmek. 'Başbakan çekilsin, çekilmesin.' Bunlara cevap vermeye de gerek yok. Bunlar ne siyaseti biliyor, ne de siyasi tarihi biliyor. Dünyaya baksınlar, Sayın Obama Başkan seçilirken adaylıktan çekilerek aday oldu öyle mi? Veyahut da Şansölye Merkel? Merkel'e bakın, adaylıktan çekilerek seçildi öyle mi? Yok böyle bir şey. Geçmişimize bakalım, Demirel ve Özal'da da aynı şeyi görürsünüz. Bunlar geçmişimizden de bi haberler. Ortada yasalar var, yasalarla oturmuş bir sistem var. Siz canınız istediğiniz zaman bir şey söyleyeceksiniz YSK da o adımı mı atacak. YSK'yı tehdit altına mı alıyorsunuz.
SADECE AK PARTİ ADAYI: Diyor ki eşit şartlarda yarışmıyoruz. Doğru şu anda siz 5-6 parti toplandınız, tüm teşkilatlarınız bir olmuş durumda, sizi destekleyen medya da bir oldu. Karşılarında da şu anda sadece AK Parti'nin koyduğu aday var. O da Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı. Bu da yasadan geliyor.
77 MİLYON KAZANACAK: Tayyip Erdoğan milletin adayıdır, 77 milyonun adayıdır, cumhurun adayıdır. İnşallah seçimi kazanacak olursak statüko kazanmış olmayacak. Emin olun ki millet kazanmış olacak, 77 milyon kazanmış olacak.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Hepinize karşı tek adayım'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN