Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Malikânenin havuzu hazır

Paralel Yapı lideri Gülen için inşa edildiği iddia edilen Ankara'daki malikânenin son rötuşları yapılırken, havuzu da suyla dolduruldu

Giriş Tarihi: 8.7.2014
ABD'nin Pensilvanya eyaletinde yaşayan Fethulllah Gülen için inşa edildiği iddia edilen başkent Ankara'daki malikânede çalışmalarda sona gelindi. Gölbaşı'na bağlı İncek semtinde 11 ay önce temeli atılan ve 14 bin metrekarelik arazi üzerinde yükselen dev malikânede maksimum konfor için tüm detaylar düşünüldü. Ruhsatı işadamı Akın İpek'e ait olan malikâne ana bina, konuk evi, konuk salonu, fırın ve havuz için ayrı binalardan oluşuyor. "Başkanlık sarayı" gibi yorumları yapılan malikânenin yüzme havuzu da tamamlandı. Havuz suyla doldurulurken etrafındaki şezlonglar da dikkat çekiyor.

AĞAÇLANDIRMA SÜRÜYOR

Mimari projesi Sinan Erdoğan tarafından çizilen malikânedeki son hazırlıklar yaklaşık 15 kişilik ekip tarafından yapılıyor. Ekip, malikânedeki en küçük detayı bile gözden kaçırmamak için dikkatle çalışmalarını sürdürüyor. Peyzaj çalışmalarının devam ettiği sarayın bahçesindeki ağaçlandırma çalışmaları ise sürüyor. Bahçeye piyasa değeri 350 lira olan çok sayıda çam ve sedir ağacı dikildi. Ayrıca malikâneye son teknoloji olan klima sistemleri de monte edildi.

ÖZEL "V" SINIFI RUHSAT

Malikane için 1 Ekim 2013'te Gölbaşı Belediye İmar Müdürlüğü'nden alınan ve maliyeti yüksek, büyükelçilik ve vali konaklarına özel verilen V sınıfı A grubu (V-A) inşaat ruhsatı, malikânenin diplomatik merkez ya da saray olabileceği ihtimalini güçlendiriyor. Ankara'da imara açık en yüksek noktada olan arsa, bin 100 metre rakımda bulunurken malikânenin arsası Çankaya'daki Cumhurbaşkanlığı Köşkü'nden daha yüksekte bulunuyor.

İLK SABAH YAZMIŞTI
Malikaneyi 23 Ocak'ta SABAH "Bu saray kim için?" başlığıyla manşetten duyurmuştu. Akın İpek'in malikâneyi "Bir tebessümüne tüm malımı bağışlarım"dediği Fethullah Gülen'in dönüşü için yaptırdığı yorumlarına neden olmuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Malikânenin havuzu hazır
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN