Türkiye'nin en iyi haber sitesi

10 polis açığa alındı

Giriş Tarihi: 9.7.2014 17:40 Güncelleme Tarihi: 9.7.2014 17:44

Eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı'nın makam odasının aranmasıyla ilgili olarak Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) başmüfettişleri tarafından soruşturma başlatılan soruşturma kapsamında 10 polis açığa alındı.

Eskişehir Emniyet Müdürü iken kendi isteğiyle merkeze çekilen Hanefi Avcı'nın, Eskişehir'deki makam odasının aranmasıyla ilgili Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) tarafından soruşturma başlatıldı. Merkeze çekildikten sonra hakkında başlatılan soruşturma kapsamında tam 29 gün sonra makam odası aranan dönemin Emniyet Müdürü Hanefi Avcı da, odasında bulunan dinleme kasetleriyle ilgili olarak, çantanın sonradan yerleştirildiği beyanlarında bulunmuştu.


ÖRNEKLERİNE BAKILMADI

Avcı'nın odasının aranması esnasında, kamera kaydına alınan arama görüntülerinde, şüphe uyandıran çok sayıda detay dikkat çekmiş, arama yapan ekibin parmak izi ve DNA gibi delil olabilecek verilere bakmaksızın yaptıkları arama dikkatlerden kaçmamıştı. Yaklaşık bir ay girilmeyen odanın tozlandığı, ancak çantanın tozlanması gereken üst kısmının değil de alt kısmının tozlandığının görülmesi, çantanın sonradan koyulduğu yönünde şüphe uyandırmıştı.


GÖRÜNTÜLER ÜZERİNE SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Davanın en önemli delili kabul edilen kasetlerin bulunduğu çantanın, arama bittikten sonra yerine konması da dikkat çekmişti. EGM, bu görüntüleri ve usulsüzlük iddialarını dikkate alarak, Ankara'dan arama için gelen 'özel ekip'teki 10 polis hakkında soruşturma başlattı. Polisler, soruşturma kapsamında açığa alındı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
10 polis açığa alındı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN