'Bu ülkeyi monşer gibi yönetemezsin'

İhsanoğlu'na "Sevdan olmazsa bu ülkeye bir şey veremezsin" eleştirisini yönelten Erdoğan, CHP ve MHP'ye de "Adayınızla gidin Esad'ın yanında oturun" diye seslendi

Giriş Tarihi: 10.7.2014
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İsrail'in Gazze'ye bomba yağdırmasını sert sözlerle eleştirerek, "Batsın sizin konjonktürünüz" dedi. Erdoğan, ülkenin monşer gibi yönetilemeyeceğini de söyledi. AK Parti'nin Cumhurbaşkanı adayı Başbakan Tayyip Erdoğan, seçim gezisi kapsamında Tokat'ta vatandaşlarla biraraya geldi. Cumhuriyet Meydanı'nda halka hitap eden Erdoğan şu mesajları verdi:
* MONŞER GİBİ OTURAMAZSINIZ: Cumhurbaşkanlığı makamına gelince orayı monşer gibi yönetmekle olmaz. Bu gayret, sevda işi. Bu sevdanız, derdiniz olmazsa milletin derdiyle dertlenme kabiliyetin olmazsa bu ülkeye, millete bir şey veremezsin. Biz dertliyiz, dertli. Bizim sevdamız var. Biz tıpkı Ferhat gibi sevdalıyız. Ferhat, Şirin'e sevdalıydı, işte Şirin karşımda. Onun için dağları delerek geliyoruz. Tüneller açarak geliyoruz.
* NASİHAT ALDILAR: Yavru muhalefete bakıyorsun her gün başbakana küfür ediyor. Adaylarına dediler ki, sen kibar ol, diğer yanını bize bırak. Biz Başbakanı şöyle bir köpürtelim, onu gerelim Biz başbakanı bir köpürtelim. Pensilvanya'dan da böyle bir talimat aldılar.
* İHSANOĞLU'NA ELEŞTİRİ: "Çıkmış şimdi adaylardan biri ne diyor? Filistin meselesinde Türkiye tarafsız kalmalı diyor. CHP ve MHP'nin adayı bunları söylüyor. Aman Yarabbim. İsrail bombaları yağdırıyor, siviller ölüyor, hala Filistin meselesinde tarafsız olacaksın diyor. Bu nasıl bir mantık? Görev yaptığı yerde de mantığı anlayışı buydu. Maalesef giriştiği hiçbir işte gelişme olmuyordu. O eski Türkiye'nin markası ile dolaşanlar inanıyorum ki bizim milletin adayı olamaz. Çünkü bu millete yakışmıyor.
* ADAYINIZLA ESAD'IN YANINDA OTURUN: Bu millet Filistin'e her gün bombalanan mazlumların öldüğü Gazze'ye sırtına dönecek bir millet değildir. Benim atalarım at sırtında Malazgirt'ten çıkıp Mısır'a Yemen'e kadar gidecek ama ben yanıbaşımdaki Irak'ı Suriye'yi, Mısır'ı, Gazze'yi görmeyeceğim. Siz adayınızla birlikte gidin Esad'ın yanında oturun. Biz zalimlerle ele ele olmayız. Tarih ve ecdat bunun hesabını bize sorar.
* BATSIN SİZİN KONJONKTÜRÜNÜZ: Dengelerden bahsediyorlar, konjonktür diyorlar. Gazze'den her gün çocuk ölümlerinin haberi geliyor. Batsın sizin konjonktürünüz. Irak'ta kardeş kardeşi katlediyorsa batsın sizin stratejiniz. Biz vicdanımızla hareket ediyoruz. Büyük devlet olmanın stratejisi neyse onu yapacağız.
* PARALEL YAPI'YA YÜKLENDİ: Bunlar izzetiyle yenilmeyi öğrenmemişler. Bunlar hem yeniliyor hem de izzetlerini kaybediyorlar. Pensilvanya'nın lekeleri ortaya çıktıkça alınlarına yapışıyor. Pensilvanya'nın daha çok pisliği ortaya çıkacak.
* TÜRKİYE ŞAHA KALKACAK: Ben ülkücü kardeşlerime sesleniyorum, MHP'ye gönül veren kardeşlerime sesleniyorum, CHP'ye gönül veren kardeşlerime sesleniyorum, BDP'ye gönül veren kardeşlerime sesleniyorum: Erdoğan bu milletinin tamamının cumhurbaşkanı adayıdır. Bunu böyle biliniz. Cumhurbaşkanlığı seçimleri yeni Türkiye'nin ilanı olacak. Halkın seçtiği cumhurbaşkanıyla inşallah Türkiye şaha kalkacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Bu ülkeyi monşer gibi yönetemezsin'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN