Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İhsanoğlu'nun katıldığı iftarda silahlar patladı

Giriş Tarihi: 10.7.2014

MHP'nin Eyüp'teki iftarında İhsanoğlu'nun korumaları ile MHP'liler birbirine girdi MHP'lilerin linç etmek istediği korumalardan biri havaya ateş açarak kurtulabildi

Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu'nun katıldığı Eyüp Ayvansaray'daki MHP İlçe Teşkilatı'nın iftarında silahlar patladı. MHP'liler ile İhsanoğlu'nun korumaları arasında tartışma yumruklu kavgaya dönüşünce koruma polisleri havaya bir el ateş açtı. Bu arada parkta eşi ve üç çocuğu ile piknik yapan Fatoş Mutlu, İhsanoğlu'nun geldiğini öğrenince "Keşke Tayyip Erdoğan olsaydı" deyince MHP'liler tarafından eşi ve çocukları ile birlikte tartaklandı.

İHSANOĞLU ÇADIRI TERK ETTİ

Cumhurbaşkanlığı için CHP ve MHP'nin çatı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu seçim turlarına İstanbul'da devam etti. Dün Eyüp'te vatandaşlarla bir araya gelen İhsanoğlu, Eyüp Camisi'ne girerek Eyüp Sultan Hazretlerinin türbesi önünde dua etti. İhsanoğlu daha sonra Ayvansaray Hazreti Kab Camii bahçesinde kurulan MHP Fatih İlçe Teşkilatı'nın iftar çadırına geçti. İftar için masasına oturan İhsanoğlu, gazetecilerin sorularını yanıtlamaya hazırlandığı sırada bazı vatandaşlar İhsanoğlu'nun yanına gelmek istedi. Bu sırada İhsanoğlu'nun koruma polisleri vatandaşların yaklaşmasını engelledi. Ancak MHP'liler "Yaklaşsınlar. Ne var bunda" diyerek koruma polislerine müdahale edince ortalık karıştı. Bir anda yumruklar havada uçuştu. MHP'lilerin adeta linç etmek istediği iki koruma polisinden biri silahını çıkartarak havaya ateş açtı. Koruma polisleri olay yerinden uzaklaştırılırken yaşanan gerginlik üzerine İhsanoğlu da vatandaşları selamlayarak iftar çadırından ayrıldı.

İHSANOĞLU'NUN KORUMALARI VE MHP'LİLER KAVGA ETTİ

Bu arada evinden yiyecek getirerek türbenin bulunduğu parkta iftarını açmak isteyen bir aile de MHP'liler tarafından dövüldü. Eşi Fatih Mutlu ve üç çocuğu ile birlikte parkta bulunan Fatoş Mutlu kalabalığı görünce MHP'lilere "Kim geldi?" diye sordu. "Cumhurbaşkanı Adayı İhsanoğlu geldi" yanıtını alan Fatoş Mutlu "Keşke Başbakanımız Tayyip Erdoğan gelseydi" dedi. Bunun üzerine MHP'li kadınlar "Provokatör defolun buradan" diyerek Fatoş Mutlu'yu darp etmeye başladı. Eşinin dövüldüğünü gören Fatih Mutlu da araya girmek istedi. Ancak o da partililer tarafından çocuklarının gözü önünde dövülmekten kurtulamadı. Fatih Mutlu ve eşi Fatoş Mutlu karakola giderek şikayetçi oldu.


PARTİLİLERDEN ÇİFTE DARP
MHP'lilerle İhsanoğlu'nun korumaları arasında başlayan yumruklaşma, linç girişimine döndü. Silahını çeken bir koruma, havaya ateş açarak canını kurtardı. Bu arada parkta iftarını açmak isteyen bir aile "Keşke Başbakan Erdoğan gelseydi" deyince MHP'liler tarafından dövüldü.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İhsanoğlu'nun katıldığı iftarda silahlar patladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN