Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Sanatçı kimsenin kölesi değildir"

Giriş Tarihi: 13.7.2014 18:41 Güncelleme Tarihi: 13.7.2014 23:26

Başbakan Erdoğan Şanlıurfa'da partisinin mitinginde halka hitap etti.

Başbakan Erdoğan'ın açıklamalarından satırbaşları:

- Bu HDP eşbaşkanı geçen gün bir televizyon programında falanca ismi CHP'ye önerdik kabul etselerdi onlara destek verecektik diyor. Çevrenizdekilere bunu anlatın bu HDP, CHP ile işbirliği yapıyor deyin. CHP kimdir? CHP dikta yönetimi demektir, CHP ezanı Türkçe okutmak demektir, CHP demek yoksulluk demektir. İşte HDP bu millet adına onlarla pazarlık yapıyor, sadece CHP ile değil MHP ile de pazarlık yapıyor.

- Bu ülkede çok ağır bedeller ödettiler. Bir gen kız üniversitede başörtüsüyle okusa ne olurdu? Bundan kime de?

- Türkiye yolsuzluk içindeydi. Bunlar gittiler, ezan Türkçe mi olsun, Arapça mı olsun... Bunu konuştular.

- On yıllar boyunca bu ülkeye yazık ettiler. Biz geldik. Bütün yasakları ortadan kaldırdık.

- Türkiye artık eski Türkiye değil.

- O çocuklar dağa götürülürken susanlar, o çocukların cenazeleri geldiğinde sahtekarca feryat ederler.

- - Bu devirler geçti. Sanat kimsenin elinde değil, sanatçı da kimsenin kölesi değil. Ben sanatçı dostlarıma, kardeşlerime sesleniyorum: Artık eski Türkiye'de yaşamıyoruz. Size bu hakaretleri yapanların hepsi o hakaretleriyle baş başa kalacaktır. Siz de onurunuzla sanatınızla bu ülkenin geleceğine yön vereceksiniz.

- 12 yılda sessiz devrimler gerçekleştirdik.

- Şanlıurfa'yı Ankara, İstanbul, Karaman, Gaziantep'e hızlı trenle bağlama kararı aldık. İnşallah projemiz hazır önümüzdeki dönemde bu çalışmayı başlatacağız.

- Şu anda 10 Ağustos öncesinde yine CHP, MHP, onlarla birlikte HDP, Pensvilvanya ile işbirliği halindeler. 10 Ağustos'ta bu kirli ititfakın bedelini ödeyecekler.

- Mutlaka sandığa gidin. Yeni Türkiye'nin kuruluşu için mutlaka oy pusulasına mührünüzü basın.

- Biz ramazanı böyle geçirirken Filistin böyle geçirmiyor, Suriye böyle geçirmiyor, Mısır böyle geçirmiyor. Ve dünyanın sesi çıkmıyor. Hepsiyle görüşüyorum konuşuyorum bakıyorsun hala hepsi İsrail'e hak veriyor. Terör estiriyor terör, Türkiye-İsrail normalleşsin dediler ben dedim ki özür dileyecek, tazminat ödeyecek ve Filistin'e ambargoyu kaldıracak dedim.

- İkisini yaptı ama ambargoyu tam kaldıracakken yine bomba yağdırmaya başladı. Biz bunlarla nasıl normalleşelim. Bu CHP'nin, MHP'nin, HDP'nin niye sesi çıkmıyor siz gidin Esed'le kahvaltı yapın hattta Netanyahu ile kahvaltıya oturun.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Sanatçı kimsenin kölesi değildir"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN