Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Ben de tıpış tıpış gideceğim'

Giriş Tarihi: 16.7.2014

Seçmene "Tıpış tıpış sandığa gideceksin" diyen Kılıçdaroğlu, grup toplantısında sözlerini tekrarladı ve "Ben de tıpış tıpış gideceğim" dedi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Tıpış tıpış sandığa gideceksin" şeklindeki sözleri nedeniyle Başbakan Tayyip Erdoğan'dan gelen eleştirilere partisinin grup toplantısında yanıt verdi. Kılıçdaroğlu grup toplantısında şunları söyledi:
FEZLEKELER: (4 eski bakanla ilgili fezlekelerin iadesi) İstersen dünyanın öbür ucuna gönder o fezlekeleri. Burada oturacağız, adam gibi inceleyeceğiz.
BEN DE TIPIŞ TIPIŞ GİDECEĞİM: 'Ben sandığa gitmem ama konuşurum.' Oğlunu, çocuklarını seviyorsan, adam gibi tatil yapmak istiyorsan, tıpış tıpış gideceksin oyunu kullanacaksın. Ben söylüyorum çünkü ben de tıpış tıpış gideceğim oyumu kullanacağım.
GÜL'DEN YANIT BEKLİYORUM: Kalktı 'cumhurbaşkanı için de şantaj kasetleri var' dedi bu kişi. Sayın Gül'den yanıt bekliyorum, bu şantaj kaseti nedir? Bu kaset birilerinin elinde olduğu için mi sesini kesti, hiç konuşmuyor sayın Gül. Onu kullanan Erdoğan'a neden bir şey söylemiyor. KİBİRE BAKIN: Bir jest yapmış sayın İhsanoğlu, 1000'er lira para yatırmış. Erdoğan iade etmiş. Kibire bakınız...
DEVLETİN SİGORTASI: Cumhurbaşkanlığı makamında kavga istemiyoruz. Geçmişte bir kavga yaşandı, faturasını hep beraber ödedik. Devletin sigortasını attırmak için oraya çıkılmaz, devletin sigortası olmak için oraya çıkılır. Grup toplantısında, Ergenekon davasında yargılanan ve ceza alan yazar ve gazeteci Erol Mütercimler, CHP'ye katıldı. Mütercimler'in rozetini CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu taktı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Ben de tıpış tıpış gideceğim'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN