Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Merkez Parti'den Anıtkabir'e ziyaret

Merkez Parti Genel Başkanı Abdurrahim Karslı Anıtkabir'i ziyaret etti.

Giriş Tarihi: 16.7.2014 15:30
Partinin başkanlık divanı üyeleriyle Anıtkabir'e gelen Karslı, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün mozolesine çelenk koydu ve bir dakikalık saygı duruşunda bulundu.

Karslı, beraberindekilerle avluda çektirilen hatıra fotoğrafının ardından Misak-ı Milli Kulesi'ne geçerek, Anıtkabir Özel Defteri'ne şunları yazdı:

"Cumhuriyetimizin kurucusu ve istiklal mücadelemizin siyasi dehası Mustafa Kemal Atatürk, ülkemizde refah, barış ve muhabbet iklimini tesis etmek amacıyla kurduğumuz Merkez Parti heyeti olarak huzurunuzdayız. Milliyetperver arkadaşlarınız ile bizlere emanet ettiğiniz cumhuriyetimize, bayrağımıza, vatanımıza, milli ve manevi değerlerimize sahip çıkacağımızı, yekpare vatanseverlik ilkesi doğrultusunda ben ve öteki yerine yeniden biz kavramını inşa ederek sosyal barışı, huzur ve güven ortamını geliştirip güçlendireceğimizi, bu kutlu vazifeyi üstlendiğim şu anda bütün aleme ilan ederim. Yurtta sulh cihanda sulh ilkesi doğrultusunda dostluk ve kardeşlik duygularıyla muasır medeniyetler seviyesine yükselteceğimiz Türkiyemiz, inanıyoruz bölgemiz ve dünyamız için de bir örnek teşkil edecektir. Bu ulvi davada siz ve silah arkadaşlarınızı rahmetle anıyor ve ruhunuz şad olsun diyorum."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Merkez Parti'den Anıtkabir'e ziyaret
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN