Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Kendi seçmenine koyun muamelesi yapıyor"

Başbakan Erdoğan Tekirdağ'da halka hitap etti.

Giriş Tarihi: 17.7.2014 18:16 Güncelleme Tarihi: 17.7.2014 19:25

Başbakan Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

Başbakan Erdoğan, Tekirdağ'da başlangıç'ta yüzde 17, daha sonraki seçimlerde yüzde 22, en son seçimde ise yüzde 37 oy aldıklarını söyledi. Erdoğan, kendilerine oy versin veya vermesin her yere yatırım yaptıklarını anlattı.

- Bize yasakçı otoriter diyenler, 12 yıl boyunca verdiğimiz demokrasi ve özgürlük mücadelemizin karşısında durdular.

- 81 vilayetin her birinde varız. 12 yıl boyunca hiç kimsenin yaşam tarzına müdahale etmedik.

- Bize sürekli yaşam tarzına müdahale edecek dediler. Biz hiç kimsenin hayatına karışmadık.

- Geçtiğimiz hafta vizyon belgemizi açıkladık. Toplantımıza katılan sanatçılara demediklerini bıraktılar. Kendilerinin haricindeki herkesi boğarlar.

- Bunlar özgürlük düşmanıdırlar. Geçmişimize baktığımızda nerede özgürlük kısıtlandıysa arkasında CHP vardır.

- Uluslararası yardım kuruluşu Artvin Hopa'da iftar vermek istiyor. Vandallar toplanıp bu iftara karşı çıkıyor. CHP milletvekilleri, pensilvanya medyası bu saldırının arkasında duruyor. Ben orada miting yapmak istedim otobüsümüzü taşladılar. Koruma görevlim arka kapıdan düştü haftalarca yoğun bakımda kaldı. Onları gitti bu Kılıçdaroğlu tebrik etti. Bu öyle bir adam.

- Bunların siyaseti sadece ve sadece korkutma ve kutuplaştırma siyasetidir.

- Vizyon Belgesi toplantısına katılan sanatçılara linç kampanyası başlatıldı. Ama onlara göre başkasına özgürlük yok kendisine var.

- Bunlar özgürlük, demokrasi düşmanıdır. Nerede özgürlük kısıtlanırsa arkasında CHP var.

- CHP'li vekiller ve Pensilvanya medyası Hopa'daki alçakça saldırının arkasında durdu. Bunlar vandal.

- Güneydoğu bizimle ayağa kalktı. Hakkari'de engellemelere rağmen havaalanı yapıyoruz.

- Dersim katliamı CHP döneminde oldu. failleri CHP'dir.

- CHP kendi seçmenine koyun muamelesi yapıtr. 10 Ağustos'ta CHP'li kardeşim sandıkta gereken cevabı verecektir.

- Salon sosyeteleriyle bu ülke yönetilmez. Toprağı eşeleye eşeleye, o nasırlı ellerle, el ele omuz omuza yürüyenlerle biz ayağa kaldırdık Türkiye'yi

- Güneydoğu'da iki parti var, birisi AK parti diğeri de silahların gölgesinde siyaset yapan bir parti. Silah olmasa ne kadar oy alacağı belli değil. Güneydoğu bizimle ayağa kalktı. Hakkari bütün engellemelere rağmen o havaalanını da yapıyoruz. İsteseler de yapacağız istemeseler de yapacağız. Çünkü orası da Türkiye Cumhuriyeti toprağı.

- Bunlarda eser üretmek diye bir şey yok. Kılıçdaroğlu, Bahçeli Sivas'tan ötesi Türkiye değil mi, Kılıçdaroğlu Diyarbakır'a gitti, bir salon toplantısı yaptı geri döndü. Bunlar böyle. Dersim katliamını CHP'nin eseridir. Kılıçdaroğlu'ndan bununla ilgili bir ifade çıkmaz.

- CHP yıllarca bu millete tepeden baktı. Bunlarda gurur kibir var, bunlar kaymak takımın partisidir. Mazlumların mağdurların değil. Makarnacı, kömürcü dediler, şimdi de Kılıçdaroğlu şimdi kendi seçmenine 'tıpış tıpış sandığa gideceksiniz' diyor. Kimseye danışmadan bir aday çıkardılar. Buna oy vereceksiniz diyorlar. CHP'li kardeşim bu dayatmaya sandıkta cevabını verecektir.

- Salon sosyeteleri ile bu ülke yönetilmez. Toprağı eşeleyenlerle el ele omuz omuza Türkiye'yi ayağa kaldırdık. Biz milletin içinden çıktık. 12 yıl 8 seçim büyüyerek geldik. Milletimiz bizi layık olduğumuz yere getirdik. İnşallah 10 Ağustos'ta CHP'li MHP'li kardeşim içlerinden çıkan bu kardeşine desteğini verecektir.

- Biz farklıyız. Bizde Türk, Kürt, Pomak, Gürcü hiçbir ayrım yok. Biz yaradılanı yaradandan dolayı seviyoruz.

- Şu anda yeni Türkiye karşısında eski Türkiye'nin cılız ortakları var, ittifak yapmışlar. Ne diyor aday? Çok enteresan. Hakikaten çok komik. '7 partiydi, şimdi 8'incisi de geliyor' diyor. 40 çürük yumurtadan bir sağlam yumurta etmez

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Kendi seçmenine koyun muamelesi yapıyor"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN