Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Filistin'e karşı haçlı ittifakı

Batılı liderlerin 'İsrail kendini savunuyor' açıklamalarının garip olduğunu belirten Erdoğan: Bu nasıl bir savunma ki hep Filistinliler ölüyor. Hepsi oyun. Haçlı ittifakıyla karşı karşıyayız

Giriş Tarihi: 19.7.2014
Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Tayyip Erdoğan dün Bursa Gökdere Meydanı'nda halka seslendi. Gazze'ye kara harekâtı başlatan İsrail'e sert eleştiriler yönelten Erdoğan ��unları söyledi:
TERÖR DEVLETİ İSRAİL: Bu ramazan maalesef Filistin'den acı haberleri aldımız bir ramazan. Terör devleti İsrail okulları, hastaneleri, camileri acımasızca vurmaya devam ediyor. Bu insanlık dışı saldırı karşısında dünya, İslam ülkeleri susuyor. Sesimizi yükseltiyor olmamızdan birileri rahatsız oluyor. Herkes susar biz susmayız. AB, BM neden susuyor. İnsan hakları örgütleri daha ne kadar üç maymunu oynayacaksınız?
GARİP AÇIKLAMALAR: Bazı liderler acayip, garip açıklamalar yapıyor. İsrail savunma hakkını kullanıyor diyorlar. Nasıl bir savunma hakkı ki bunlardan kimse ölmüyor hep Filistinliler can veriyor. Roketler atılıyor da ne oluyor. Bir kişi ölmüyor. Hepsi oyun. Yeni bir haçlı ittifakıyla karşı karşıyayız. Batı'ya sesleniyorum. Bu dürüst bir yaklaşım değil. Bu yaklaşım yarın inanıyorum ki sizleri de boğacaktır.
İÇERDEKİ UŞAKLAR: Filistin'in hakkını savunmamızdan Pensilvanya'nın içerideki uşakları da rahatsız. Pensilvanya'nın yayın organlarında İsrail aleyhine bir yazı görüyor musunuz? CHP genel müdünü İsrail için tek bir cümle, MHP genel başkanı Filistin için tek bir cümle kurdu mu?
ÖNCE HADDİNİ BİL: Biz bu adayın İslam İşbirliği Teşkilatı'ndaki icraatlarını da gördük, şimdi bir de yalanlar konuşuyor. Önce haddini bil, dürüst ol. Bayram sonrası sesini yükseltecektir. O zaman arkadaşlarım gerekli cevabı verecektir.
UKRAYNA'DA DÜŞEN UÇAK: Ukrayna hava sahasında Malezya uçağı maalesef Rusya tarafından füzeyle vurularak indirildi. Uçaktaki yolcuların yaklaşık 160 tanesi Hollandalı. Bakınız, Hollanda'dan Malezya'ya gidecek ve bu uçak Ukrayna sahasında vuruluyor. Bu nasıl bir yaklaşımdır, bu nasıl bir anlayıştır? Hani dünya barışı için koşacaktık? Hani dünya barışına çalışacaktık. Bunlar ben güçlüyüm istediğim gibi vururum diyenlerden. Biz de diyoruz ki bu gücünüzü bir yere kadar kullanacaksınız. Bütün tuzakların üzerinde çok daha büyük bir tuzak daha var o tuzak da bir gün size vuracak.
PENSİLVANYA'YA SELAM ÇAKIYOR: Günlerce hesap yaptılar, şekiller çizdiler, üçgenler, çatılar çizdiler. Ortaya çıka çıka paralel bir aday çıktı, sabah akşam Pensilvanya'ya, Pensilvanya'daki ihanet şebekesine selam çakıyor. Millete değil, Pensilvanya'ya yaranmaya çalışıyor.
GELMEYİZ DEDİLER, TIPIŞ TIPIŞ GELDİLER: CHP ne diyordu; 'eşi başörtülü bir cumhurbaşkanının resepsiyonuna gitmeyiz' diyordu. Sayın Gül, Cumhurbaşkanı oldu ne yaptılar? Tıpış tıpış gittiler, aynı masada gelip oturdular. 12 Haziran seçimlerinin ardından Meclis'e gelmeyeceğiz, yemin etmeyeceğiz dediler. Tıpış tıpış geldiler.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Filistin'e karşı haçlı ittifakı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN