BBP'de Ekmeleddin İhsanoğlu depremi

BBP'de Ekmeleddin İhsanoğlu'nun desteklenmesine karşı görüş bildiren Genel Başkan Yardımcısı Hasan Hüseyin Bozok ve MKYK Üyesi Metin Gündoğdu disipline sevk edildi.

Giriş Tarihi: 20.7.2014 19:05
Büyük Birlik Partisi (BBP) Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısında, genel merkezin Cumhurbaşkanı adayıyla ilgili kararına "aykırı davranış ve tutumlar" sergileyen Genel Başkan Yardımcısı Hasan Hüseyin Bozok ve MKYK Üyesi Metin Gündoğdu'nun tedbirli olarak disiplin kuruluna sevkine, Bozok'un Genel Başkan Yardımcılığı görevinin düşürülmesine karar verildi.

Partiden yapılan yazılı açıklamada, Genel Başkan Mustafa Destici başkanlığında toplanan MKYK'da, partinin "cumhurbaşkanı aday tercihi" konusunda aldığı karar ve partinin bu süreçte yapacağı çalışmaların ele alındığı kaydedildi.

Toplantıda ayrıca, Genel Başkan Yardımcısı Bozok ve MKYK üyesi Gündoğdu'nun, durumlarının görüşüldüğü belirtilen açıklamada, "Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hasan Hüseyin Bozok'un, 'Basın huzurunda disiplin gerektiren suçlarından ötürü Genel Başkan Yardımcılığının düşürülmesine' oy birliğiyle karar verilmiştir. Ayrıca, aynı suçu işleyen MKYK Üyesi Metin Gündoğdu ve Bozok'un Merkez Disiplin Kurulu'na tedbirli olarak sevki kararlaştırılmıştır" denildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
BBP'de Ekmeleddin İhsanoğlu depremi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN