Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Soylu'dan İhsanoğlu'na 'Baattin' benzetmesi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, CHP ve MHP'yle birlikte Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu'nu eleştirdi.

Giriş Tarihi: 20.7.2014 00:20 Güncelleme Tarihi: 20.7.2014 00:24
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Soylu, İl Danışma Meclisi Toplantısına katılmak için geldiği Burdur'da partisinin İl Başkanlığını ziyaret etti.

Soylu, CHP ve MHP genel başkanlarıyla ilgili, "Kendi koltuklarından korktukları ve bu seçimin sonucunu kendilerine mal edilmesini istemedikleri için, 'İşte bir aday çıkardık. 3-5 cümle de etrafında ediyoruz' diye bir anlayışı ortaya koymaya çalışıyorlar" dedi.

Süleyman Soylu, muhalefetin Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu'nu da, soslay medyadaki 'Baattin'e benzetti.

"Kılıçdaroğlu ile Bahçeli Türkiye'de ne üretti ki? Ne ortaya koydu ki?" diye soran Soylu şunları söyledi:

"Bugün karşımıza 'Evet Tayyip Erdoğan'ın karşısına da bu aday yakışır' diyebilecek bir aday çıkarabilsin. Ne yaptılar? Bu sosyal medyada Baattin gibi bir tip var. Aynen o Baattin'e benzer bir aday çıkarttılar ve ellerine kağıtlar tutuşturuyorlar. "Ne söylediğini, ne ortaya koyabildiğini, yarının ne ifade edebildiğini hiçbirimizin anlamadığı; dünya liderleriyle konumu dolayısıyla çektirdiği fotoğraflarla Türkiye'de cumhurbaşkanlığı yapabileceği konusunda bir iddiayı ortaya koyan; bana göre zayıf ve zavallı bir aday çıkardılar..."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Soylu'dan İhsanoğlu'na 'Baattin' benzetmesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN