Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gazze için 3 gün yas ilan edildi

Türkiye, İsrail'in katliam yaptığı Gazze'ye sessiz kalmadı. Gazze için 3 günlük yas ilan edildi. Ulusal yas bugün başlıyor

Giriş Tarihi: 22.7.2014
Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, Bakanlar Kurulu toplantısının ardından İsrail'in Gazze'de gerçekleştirdiği katliamlar ve gündemdeki önemli konulara ilişkin açıklamalarda bulundu. Gazze için Türkiye'de 3 günlük yas ilan ettiklerini belirten Arınç şunları kaydetti: İsrail'in Filistin halkına karşı uyguladığı bu acımasız ve toplu cezalandırmanın ulaştığı bu katliamı lanetliyoruz. Yarın (bugün) sabah itibariyle; salı, çarşamba ve perşembe günlerinde Filistin halkıyla dayanışmayı göstermek amacıyla yas ilan edilmesi kararı verildi.
HAKLININ YANINDA DURDUK: Türkiye İsrail'in saldırganlığı karşısında ilkeli bir tutum izlemiş, güçlünün değil haklının yanında yer almıştır. Ülkemiz Filistinli kardeşlerimize yardım elini uzatmak için derhal harekete geçmiştir. TİKA, ilk etapta 1 milyon dolarlık gıda ve acil yardım malzemesinin dağıtılması için çalışmalara başlamıştır. AFAD dünya sağlık örgütünün Filistin ofisine 1.5 milyonluk katkıda bulunmuştur. Kızılay da 2 bin aileye gıda yardımı ulaştırmak için harekete geçmiştir.
ENERJİDE İŞBİRLİĞİ YOK: 2010'dan sonra bizim İsrail ile ne bir askeri ortak tatbikatımız söz konusudur, ne yakıt ihracı söz konusudur. Türkiye'nin vetosuyla temin edilemeyecek bazı hakların alınması söz konusu değildir. Bütün bu konularda bir dezenformasyon söz konusu. Savunma sanayi de dahil olmak üzere Türkiye ile İsrail arasında bu alanlarda herhangi bir anlaşma yapılmamıştır. Enerji konusunda da devlet düzeyinde bir işbirliği söz konusu olmamıştır.
SOMALI ESNAFA MÜJDE: Soma'da meydana gelen maden kazası nedeniyle işleri zarar gören esnaf ve sanatkarlarımızın Halk Bankası'na olan borçlarını 1 yıl süreyle faizsiz olarak ertelenmesine karar verilmiştir. Arınç bayram tatilinin uzatılmadığını da sözlerine ekledi. ANKARA
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gazze için 3 gün yas ilan edildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN