Erdoğan'a öğretmeninden seçim bağışı

Giriş Tarihi: 23.7.2014 17:12

Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın öğretmeni Semra Acar'ın da aralarında bulunduğu Kadıköy İnisiyatifi üyeleri, Erdoğan'ın seçim çalışmalarında destek olmak amacıyla bağış yaptı.

Kadıköy Altıyol'da toplanan vatandaşlar, ellerinde "Erdoğan varsa, biz de varız" yazılı dövizler ve "Milletin adamı" yazılı pankart taşıyarak, rıhtıma doğru yürüdü. Sık sık "Recep Tayyip Erdoğan" sloganları atan vatandaşlar, bağışlarını yapmak üzere Ziraat Bankası Kadıköy Rıhtım Şubesi'ne geldi.

Bağış yapmadan önce gazetecilere açıklama yapan Acar, Başbakan Erdoğan'ın cumhurbaşkanı olacağını ifade ederek, şöyle konuştu:

"Anadolu Ajansı'na 2008'de verdiğim röportajda, kendisinin cumhurbaşkanı olacağını ve bu görevin kendisine çok yakışacağını belirtmiştim. İşte bugün o gün. Sayın Başbakanımın cumhurbaşkanlığını yürekten kutluyorum. Dualarımla yanındayım, Allah yolunu açık, şansını bol etsin. Allah yar ve yardımcısı olsun. O, bir dünya lideri. Fakirin dostu, zalimin düşmanı ve tüm dünyanın lideridir. Obama bile kıskanmıştır."

Erdoğan'ın cumhurbaşkanlığı seçiminde oyların yüzde 80'ini alacağını dile getiren Acar, seçim kampanyasına destek için ilk bağışı kendisinin yapmak istediğini anlatarak, 100 lira bağış yapacağını söyledi. Acar, Türkiye'nin çok şanslı olduğuna vurgu yaparak, gururlu ve mutlu olduğunu ifade etti.

MİLLİ YÜZÜCÜ GEREZ DE BAĞIŞ YAPTI

Bağışta bulunanlar arasında yer alan milli yüzücü Dilek Gerez, seçimde Başbakan Erdoğan'ı destekleyeceğini ifade ederek, "Hayırlı uğurlu olsun" dedi.

Erdoğan'a destek veren sanatçı ve sporcuların baskı altına alındığı konusuna da değinen Gerez, "Bence bunları aşmamız gerekli. Yurt dışında böyle bir şey yok, Türkiye'de bu olaylar büyütülüyor. Ben bir milli sporcu olarak halka mal olmuş durumdayım" ifadelerini kullandı.

AK Parti Kadıköy İlçe Başkanı Hurşit Yıldırım, Kadıköy İnisiyatifi olarak toplandıklarını belirterek, halkın ilk kez cumhurbaşkanı seçeceğini kaydetti. Özgürlüklerini gök kubbeye bakarak belirlediklerini anlatan Yıldırım, "Biz çatıya bakmıyoruz. İnsanlar seçimlerini bu gökkubede hoş bir sada bırakan adayı seçecek. O aday bizlere benzeyen biri. Allah onu başımızdan eksik etmesin" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan'a öğretmeninden seçim bağışı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN