'İslam dünyasında bir şeyler oluyor'

Ortadoğu'nun ramazanı kan içinde, acı içinde geçirdiğini belirten Erdoğan: İslam dünyasında bir şeyler oluyor. Değerlerimizi yitirmenin bedelini ödüyoruz

Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Adana'da 5 Ocak Stadyumu'nda düzenlenen iftar programına katıldı. Yaklaşık 16 bin kişinin katıldığı iftar yemeğinin ardından konuşan ve Ortadoğu'da yaşananlara değinen Erdoğan özetle şunları söyledi:

ADETA FETRET DÖNEMİ:
İçinde bulunduğumuz coğrafya bu ramazanı da kan içinde, acı içinde geçirdi. Vuku bulan hadiseler, bu mübarek günlerin sevincini layıkıyla yaşamamıza mani oluyor. İnsanlık tarihinin en eski medeniyetlerine ev sahipliği yapan bu coğrafya, adeta fetret dönemi yaşıyor. Düşünebiliyor musunuz, Müslüman Müslümanı Kelime-i Tevhid getirerek öldürüyor. Böyle bir tablo yaşıyoruz.

MÜSLÜMANLAR KARDEŞTİR:
İslam dünyasında bir şeyler oluyor ve değerlerimizi kaybetmenin, değerlerimizi adeta yitirmenin bedelini ödüyoruz gibi geliyor bana. Bu coğrafya üzerinde hesapları olanlar var. Müslümanların tefrika içinde olması için ellerinden geleni yapıyorlar. Ama bu tuzağa düşen hep Müslümanlar oluyor. Bu coğrafya hep şunu unuttu: Müslümanlar kardeştir.

MAZLUMUN YANINDAYIZ:
Gücü elinde bulunduranlar var, onlar kendini her zaman haklı ilan ediyorlar. Ama haklı olmak güçte değildir. Biz şuna inanıyoruz: Hak ve haklı güçlüdür. Mısır, Irak ve Filistin konusunda hakkın, haklının, mazlumun yanında olmaya devam edeceğiz"
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'İslam dünyasında bir şeyler oluyor'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN