Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Dinlemeler artık tamamen kalkmalı'

Başbakan Erdoğan: Keşke TİB'i kurmasaydık. Kuruldu ama onların işgali altında. Dinlemelerin tamamen kaldırılmasından yanayım. Ben yetkili makamda oldukça paralel yapıya asla af olmaz

Giriş Tarihi: 26.7.2014
Başbakan Tayyip Erdoğan, mahkeme kararıyla yapılan dinlemeleri de tartışmaya açtı, "Dinlemelerin tamamen kaldırılmasından yanayım. İnsanların mahremine girmenin medeniyetimizde yeri yok" dedi. Erdoğan, önceki gün Mersin programı dönüşünde uçakta gazetecilere konuştu. Yasal dinlemelerin merkezi TİB'n kurulmasıyla ilgili pişmanlık dile getiren Erdoğan "Keşke TİB'i kurmasaydık. Kuruldu ama onların işgali altında. Kalkmasından başka bir şey yok" ifadelerini kullandı. Başbakan Erdoğan, paralel yapı af dilese de kendisi yetkili makamda olduğu sürece affedilmeyeceklerini de belirtti. Erdoğan'ın mesajları şöyle:

ORTAYA YÜREKLERİNİ KOYDULAR:
Bu adımla (İstanbul'daki operasyon) birlikte inanıyorum ki zincirin halkaları gelişerek sökülmeye başlayacak. Burada yine inanıyorum ki birçok dosyalar ortaya çıkacak. MGK'da da bununla ilgili biliyorsunuz tavsiye kararı alındı. Orada zaten ulusal güvenliğimizi tehdit eden tüm unsurlara karşı mücadelenin başlatılması adımı atıldı. Ve sağolsun gerek güvenlik güçlerimiz gerekse bu noktada yargıda hassasiyeti olanlar, bu meseleyle mücadele için yüreklerini ortaya koymaya başladı.

HEPSİNİN ALTINDA BUNLAR VAR:
Bu kesimlerin neyi hedef aldıklarına bakıyorsunuz; 3. köprüyü, kanal İstanbul'u, yüksek hızlı treni engelleme var. Savunma sanayi konusunda bile birçok şeyi engelleme adımları var. Marmaray noktasında 4 sene kaybettik. Bakın çok açık söylüyorum. Taksim kışlası olayının arkasında da bunlar var. Oradaki kültür merkezinin opera binası yapacağımız yer onun da arkasında bunlar var. Taksim Camisi'nin engellenmesinin ardında da bunlar var. Hepsinde... Eğer milletim beni Çankaya'ya layık görürse ilk andan itibaren de bu mücadelemi aynı kararlılıkla sürdüreceğim.

BELKİ DE YERİME İSİM BULAMADILAR:
(Sizinle ilgili dönemin başbakanı ifadesi kullanılmıştı. Sizin yerinize bir isim bulabilmişler mi sorusuna gülerek) Kurdukları kabinede kimler vardı onu ele geçiremedik henüz. Belki de bulamadılar.
ARKADAŞINA GÖNDER
'Dinlemeler artık tamamen kalkmalı'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN