Türkiye'nin en iyi haber sitesi

10. Köşk anketi sonucu da açıklandı

Giriş Tarihi: 27.7.2014 18:29

On ayrı araştırma şirketinin anketlerine göre Erdoğan en az yüzde 51, en çok yüzde 58.4 ile Türkiye'nin 12'nci Cumhurbaşkanı seçilecek.

Türkiye Cumhuriyeti'nin 91 yıllık tarihinde ilk kez, Cumhurbaşkanı'nın Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından değil, millet tarafından belirleneceği 10 Ağustos seçimleri için yapılan anketlerin hepsinde Başbakan Erdoğan'ın en az yüzde 51 oyla ilk turda seçileceği ortaya çıkıyor.
Anket rakamlarına göre, kazananı belli olan seçimlerin ikincinin kim olacağının anlaşılması için yapıldığı değerlendirmesi yapılıyor.

"12. CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN"

Medya araştırma şirketi Ajans Press de bir anket yaparak, milletin cumhurbaşkanı tercihini belirledi. Başbakan Erdoğan'ın ilk turda yüzde 57 oyla Cumhurbaşkanı seçileceği sonucunu tespit eden Ajans Press dokuz ayrı araştırma şirketinin anket sonuçlarını da medya ile paylaştı. CHP'nin kendi yaptığı anket hariç 10 araştırmada da Başbakan Erdoğan'ın ilk turda Türkiye'nin 12'nci Cumhurbaşkanı seçileceği sonucu çıktığı görüldü.

CHP ANKETİNDE BİLE ERDOĞAN BİRİNCİ

Sadece CHP anketinde Başbakan Erdoğan'ın yüzde 39.8 ile birinci olduğu sonucu çıktı. Çatı aday İhsanoğlu'nun ise 38.1 ile Erdoğan'ın hemen ardında olduğu savunuldu. Ajans Press'in anketine göre kararsızlar dağıtıldıktan sonra Başbakan Erdoğan yüzde 57.82, İhsanoğlu 33.82, Demirtaş ise 9.04 oranında oy alıyor.

Kaynak: Yeni Şafak
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
10. Köşk anketi sonucu da açıklandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN