Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Adalet Sarayı yol geçen hanı değil"

Kanal 7 Ankara Temsilcisi Mehmet Acet’in sunduğu 'İskele Sancak Özel' programına konuk olan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Hakan Şükür'e tepki gösterdi.

Giriş Tarihi: 28.7.2014 00:14 Güncelleme Tarihi: 28.7.2014 00:18
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Kanal 7'de katıldığı 'İskele Sancak Özel' programında İstanbul Bağımsız Milletvekili Hakan Şükür'e sert tepki gösterdi. Hakan Şükür'ün adliye binasına girerek zanlılarla fotoğraf çektirmesinin suç olduğunu söyledi. İşte Başbakan'ın o sert açıklamaları:

PARALEL YAPI OPERASYONU

"Bundan önce İstanbul Adalet Sarayı'nın kapısını aşındıranlar malumdu şimdi aynı şekilde bu yapı bunları yapıyor. Şuanda ben inanıyorum ki yargı gereğini yapacaktır."

ADALET SARAY'I YOL GEÇEN HANI DEĞİL

- Bazılarının içeriye girerek bunlarla resim çekilmeleri bana göre suçtur. Hiçbir organ, makam merci veya kişi mahkemelere, hakimlere soru soramaz ve de herhangi bir beyanda bulunarak baskı yapamaz. Şuan da bunlar yapılıyor mu evet yapılıyor. Ve şuanda bir hukuku ihlal vardır mahkeme yetkililerinin bunların hakkında işlem yapmaları gerekiyor.

- Burası yol geçen hanı değil adalet sarayı. Böyle bir baskının yapılması çok çok çirkin.

SAVCILIK BİNASINI BASMIŞTI

Paralel örgüt operasyonunda gözaltına alınan polislere destek olmak için İstanbul Adliyesi'ne giden İstanbul Bağımsız Milletvekili Hakan Şükür, adliye binasında milletvekilliği kimliğine sığınarak skandal bir olaya imza attı.

İstanbul milletvekili Hakan Şükür, Paralel örgüt operasyonunda gözaltına alınan polislere destek için gittiği İstanbul Adliye'sinde polislerin sorgusunun yapıldığı odayı bastı. Paralel örgüt operasyonunda soruşturmada görevli 4 savcıdan biri olan Gökalp Kökçü gece saatlerinde gözaltına alınan polislerin sorgusunu yapıyordu. Bu esnada Hakan Şükür İstanbul Adliyesi 7. katta bulunan ve yetkili kişilerin dışında girilmesi yasak olan kata zor kullanarak çıktı. Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu'nda savcı Kökçü, polislerin sorgusunu yürütürken, Hakan Şükür milletvekilliği kişiliğini kullanarak sorgu esnasında odaya girdi. Savcı Kökçü'nün daha sonra olaya müdahale etmesiyle Hakan Şükür odadan çıkarıldı.

Bu olay sonrasında Adliye önünde basın mensuplarına açıklama yapan Hakan Şükür'e vatandaşlar da tepki göstermişti.

'BAŞBAKAN SAYESİNDE ADAM OLDUN!'

İstanbul Bağımsız Milletvekili Hakan Şükür, Paralel örgüt operasyonunda gözaltına alınan polislere destek olmak için İstanbul Adliyesi'ne gitöişti. Şükür'ün kameralara konuştuğu sırada bir vatandaş "Darbecilerin neresini çekiyorsunuz, darbeci bunlar ya... Ne yüzle çıkıyorsunuz halkın karşısına, utanmazlar. Erdoğan'ın sayesinde adam oldunuz be! Şaban, Torinolu Şaban" diyerek Hakan Şükür'e tepki göstermişti. Şükür'ü protesto eden vatandaş, çevredekiler tarafından uzaklaştırılmıştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Adalet Sarayı yol geçen hanı değil"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN