'Anketler yüzde 58'i gösteriyor'

Giriş Tarihi: 28.7.2014
Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erodoğan, anket çalışmalarında yüzde 54-58 gibi bir tablonun ortaya çıktığını söyledi. Kanal 7 ve Ülke TV'nin ortak yayınında soruları yanıtlayan Erdoğan, şunları söyledi:
BAŞKANLIK SİSTEMİ GEREKLİ: Cumhurbaşkanı olursam, verilen görevler anayasada belirli. Gelişmiş ülkelere baktığınızda başkanlık sisteminin gerekliliği önünüzde duruyor. Dünyada bugün parlamenter sistemlerin içerisinde, gelişmiş ülkelerin başkanlık sistemiyle veya yarı başkanlık sistemiyle yönetildiğini görürsünüz. ABD, Rusya ve Çin'e bakın böyledir. Geleneklerin oluşturduğu bir cumhurbaşkanı olmam. Anayasada nasıl tanımlanıyorsa onu yerine getiririm.
OY ORANI YÜZDE 54-58: Anket çalışmamız sıkı şekilde devam ediyor. Şu andaki durumda 54-58 arasında bir tablo ortaya çıkıyor. Bu şeylerde kaymaların da olduğunu görmek bizi oldukça memnun ediyor. Birinci derecede MHP'ye gönül veren kardeşlerimizden bizi destekleyenler var. Aynı şekilde CHP'den var. Aynı şekilde HDP'ye destek verenlerden, bizi destekleyenler var. Parlamento dışında olan siyasi partilerden ciddi desteğin olduğunu görüyoruz.
ZANLILARLA FOTOĞRAF SUÇ: Polislerle ilgili "alakamız yok" diyen paralel yapının ne kadar iç içe olduğu ortaya çıktı. Milletvekillerinin adliye sarayına girerek zanlılarla fotoğraf çektirmesi suçtur. Yargıyı etki altına almadır. Burası yolgeçen hanı değil, adalet sarayı. Şu anda bir hukuki ihmal vardır. Savcı ve hakimler bunlar hakkında soruşturma açmak durumundadır.
DEVAMI GELECEK: Bu daha zincirin ilk halkaları. Devamı geliyor, gelecek.
HÜKÜMETİ SUÇLAMAK ALÇAKLIK: Bunların şantaj, montaj herşeyleri ortaya çıktı. Artık kusura bakmasınlar millet enayi değil. MİT Başkanı'na yapılan oyunun hesabı verilecek. Bunlar daha ilk etap. TIR olayının hesabını verecekler. Türkiye hükümetini IŞİD'e yardım götürmekle suçlayanlar alçak ve adidirler. Bunu çok açık ve net söylüyorum.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Anketler yüzde 58'i gösteriyor'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN