Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Davutoğlu'ndan o bakana tokat gibi Gazze yanıtı

Gazze ateşkes müzakerelerinin görüşüldüğü toplantıda, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun Avrupalı bakana verdiği yanıt damga vurdu.

Giriş Tarihi: 28.7.2014 19:52 Güncelleme Tarihi: 29.7.2014 01:09
Görüşme sırasında Avrupalı bir bakan 'İsrail'de durum kötü. İnsanlar korkudan sahillere gidemiyor tüm sahiller boş' deyince Bakan Davutoğlu, 'Tüm sahiller boş değil Gazze sahilleri çocuk cesetleriyle dolu' cevabını verdiği öğrenildi.

Öte yandan ABD Dışişleri Bakanı Kerry'nin bacak bacak üstüne atma alışkanlığıyla ilgili ortaya atılan spekülasyonlar sonrası Kerry'nin daha önce çekilen benzer fotoğrafları yayınlandı.

GÖRÜŞMELER 2 SAAT SÜRDÜ

Paris Toplantısına ABD, Türkiye, Katar, İngiltere, Fransa, Almanya, İtalya ve AB katıldı. Çok taraflı toplantı yaklaşık 2 saat sürdü. Asıl görüşmeler toplantı öncesinde ABD Rezidansında TR-ABD, toplantı sonrasında ilk ABD rezidansında TR-ABD-KATAR ardından Türk rezidansında yine TR-ABD-KATAR formatında gerçekleşti.

KURTULUŞ MÜCADELESİ VERİLİYOR

Paris toplantısı öncesinde temas halinde olan Türkiye, ABD, Katar üçlüsünün görüşmelerin yanı sıra 10'u aşkın telefon görüşmesi gerçekleştirdiği kaydedildi.

Öte yandan görüşmeler sırasında Avrupalı bir bakanın ''İsrail'de durum kötü. Sahilleri gezdim ve insanlar korkudan sahillere gidemiyor tüm sahiller boş'' şeklindeki sözleri soğuk bir hava astırdı.AVRUPALI BAKANA TOKAT GİBİ CEVAP

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ise Avrupalı bakana şu cevabı verdi:

''Tüm sahiller boş değil Gazze sahilleri çocuk cesetleriyle dolu'' cevabın verdi.

Toplantıda Hamas'ın terör örgütü olduğuna ilişkin yorumlar yapılınca da Davutoğlu şunları söyledi:

''Hamas bir terör örgütü değil kendi topraklarında kurtuluş mücadelesi veren bir yapı. Üstelik o topraklara da dışarda gelmediler ya da 60 yıl önce getirilmediler. Asırlardır orada yaşayanları torunları''
(YENİ ŞAFAK)
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Davutoğlu'ndan o bakana tokat gibi Gazze yanıtı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN