Bayramlaşmada gündem Gazze

Bayramlaşma için siyasi parti temsilcilerini kabul eden AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Salih Kapusuz: Cahiliye döneminde bile bu kadar insan öldürülmedi

Giriş Tarihi: 30.7.2014
Siyasi partilerin bayramlaşma programı, bayramın ikinci günü gerçekleşti. İlk olarak CHP heyetinin ziyaretiyle başlayan bayramlaşmada, ev sahipliğini AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Salih Kapusuz yaptı. CHP'yi Genel Başkan Yardımcısı Emrehan Halıcı, CHP PM üyeleri Gaye Uskuer ile Umut Akdoğan temsil etti. MHP'yi Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya ve beraberindeki heyet temsil ederken, HDP'den ise Mardin Milletvekili Erol Dora AK Parti'yi ziyaret etti. Ayrıca Saadet Partisi, Büyük Birlik Partisi, DSP, DP ve HÜDAPAR temsilcileri de AK Parti'ye bayram ziyaretinde bulundu.

BAYRAMLAŞMADA GÜNDEM GAZZE

AK Parti ve CHP arasındaki bayramlaşmada konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı Emrehan Halıcı, bayramlaşmanın ülkedeki gergin ortamın yumuşamasına vesile olmasını dilerken, "Bütün partiler Türkiye'nin iyiliği için bir şeyler yapmaya gayret gösteriyoruz. Zaman zaman farklılıklarımız olabilir düşüncelerimizde ama bunu gergin ortama taşımamak aslında bütün vatandaşlarımızın dileğidir" dedi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Salih Kapusuz ise cahiliye döneminde bile bu kadar insanın öldürülmediğine dikkat çekerek, Gazze'de yaşanan kıyıma dikkat çekti.

KURUMSAL HASSASİYET ARTMALI

MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya'nın AK Parti ziyaretinin ana gündemini yine Müslüman coğrafyasında akan kan oluşturdu. Kapusuz, ABD ve Avrupa'nın sınıfta kaldığını vurgularken, Karakaya Irak'taki Türkmenleri de gündeme getirdi. Kapusuz ise "Sadece bu Cumhuriyet hükümeti değil bütün hükümetlerimiz döneminde Kıbrıs gibi, Türkmenler gibi ve ülkenin birliği beraberliği konusunda duyarlılık her zaman var olmuştur" dedi. Bu arada MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de İstanbul'da partililerle bayramlaştı.

İSRAİL İÇİN BOYKOT HATIRLATMASI
Saadet Partisi ve Büyük Birlik Partisi'nin bayram ziyareti sırasında da Gazze'ye yönelik temenniler dile getirilirken, BBP Genel Başkan Yardımcısı Selahattin Şenliler, İsrail'e yönelik sözlü tepkilerin eyleme dönüşmesini istediklerini söyledi. "En azından İsrail ile ilişkisi olan şirketlerin mallarını boykot edelim" diyen Şenliler'e, Salih Kapusuz ise "Elbette görünen ve görünmeyen birçok yaptırım uygulanmaktadır ve uygulanmalıdır. İnsanların bireysel olarak tercihleri, şuurları bazı şeyleri adım atmak için büyük bir fırsat, vesiledir" cevabını verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bayramlaşmada gündem Gazze
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN