Erdoğan: O bilgiyi de açıklayın

Giriş Tarihi: 1.8.2014 20:56

Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Erdoğan, Manisa Cumhuriyet meydanında düzenlenen mitingde halka hitap etti.

Erdoğan'ın açıklamalarından satırbaşları:

- Soma'da vefat eden kardeşlerimiz için yapılan 47 milyon lira yardımı 156 bin TL olarak nakden teslim ediyoruz.

- Bahçeli hani siz milliyetçiydiniz Hani siz vatanseverdiniz. O zaman bu ihanet şebekesine neden payandalık yapıyorsunuz Düşünebiliyor musunuz Ulusal güvenliğimizi tehdit eden böyle bir şebekeyle beraber hareket ediyorlar.

ZERRE KADAR ONUR VARSA AÇIKLAYIN

-Ey Ekmel! Bu başbakan 12 yıldır Başbakanlık yapıyor. Senin hayatın sorumsuzluklarla geçti benim hayatım ise milletimle hizmetle geçti. Ben milletime hesap vere vere bu hallere geldim. Bunların inlerine gireceğiz demiştik. Bitmedi devam edeceğiz. Zerre kadar sizde onur varsa Başbakan'a
kim bilgi vermiş onu da açıklayın.

-Namuslu davranmayı öğretmedi size Pensilvanya. Size 'takiye de yapabilirsiniz' dedi. 'Yalan da söyleyebilirsiniz' dedi. 'İftira da atabilirsiniz' dedi. Siz öyle geldiniz ve bu ülkeyi, bu devleti, bu ümmeti, bu toplumu siz bölmeye çalıştınız. Ama bu süreç devam edecek.

MHP'Yİ UÇURUMA SÜRÜKLEDİLER

-MHP Genel Başkanı ve MHP yönetimi gerçekten çok zor durumda, ne yapacaklarını bilmez haldeler. Yanlış bir yola girdiler, oradan çıkamıyorlar. CHP ve Pensilvanya, bu MHP yönetimini aldı, uçuruma doğru sürüklüyor. MHP Genel Başkanı da sabah akşam hakaret ederek, terbiye dışı, ahlak dışı hakaretler sarf ederek, beceriksizliğini, başarısızlığını örtmeye çalışıyor. İyi de ne kadar örteceksin Bahçeli.

İSTİKLAL MARŞI'NI BİLMİYOR

-Öyle bir aday buldunuz ki evlere şenlik. Mızrak çuvala sığacak gibi değil. Duydunuz değil mi İstanbul Edirnekapı Şehitliği'nde Mehmet Akif merhumun kabrini ziyarete gidiyor. İstiklal Marşı ile Çanakkale Şiiri'ni birbirinden ayıramayacak kadar bu ülkenin, bu milletin yabancısı... Ey Ekmel, şunu bil. Bu Başbakan, 12 yıldır başbakanlık yapıyor bu ülkede. 4,5 yıl da İstanbul'da Büyükşehir Belediye Başkanlığı yaptı. Dikkat et. Senin hayatın sorumsuzluk içerisinde geçti. Benim hayatım ise milletime sorumlu olarak geçti, aramızdaki fark bu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan: O bilgiyi de açıklayın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN