O partiden Başbakan'a destek

Giriş Tarihi: 3.8.2014 17:38 Güncelleme Tarihi: 3.8.2014 17:42

Anavatan Partisi Genel Başkanı İbrahim Çelebi, "Biz millete yön çizecek, yön verecek bir partiyiz. Milletin yönü de 10 Ağustos'ta devleti tanıyan, devletin içinden gelen, halkı tanıyan, halkın içinden gelen Erdoğan'ın yönünde olmalıdır" dedi.

Partisinin Karaman teşkilatı tarafından Yunus Emre Konferans Salonu'nda düzenlenen programa katılan Çelebi, burada yaptığı konuşmada, milletin tarafında olmayan her insanın kaybettiğini söyledi.

Cumhurbaşkanı seçim sürecinin kesintiye uğramaması için ilk turda seçimin tamamlanması gerektiğini ifade eden Çelebi, "Ben yüzde 55, yüzde 60 gibi bir oy bekliyorum. Bu oy potansiyeliyle Türkiye'de bu istikrarın devam etmesi için Sayın Erdoğan'ın Cumhurbaşkanı seçilmesi lazım. Halk o kadar bilinçli ki, kimin ne yaptığını biliyor. Halkımız dünyadan kopuk değil. Bu istikrarlı süreci bozmamamız lazım" diye konuştu.


"DİK DURUŞUYLA BÜYÜK BİR MÜCADELE ÖRNEĞİ GÖSTEREN ERDOĞAN'A SAHİP ÇIKALIM"

Çelebi, Anavatan Partisi'nin millete yön veren bir parti olduğunu vurgulayarak, şunları kaydetti:

"Biz millete yön çizecek, yön verecek bir partiyiz. Milletin yönü de 10 Ağustos'ta devleti tanıyan, devletin içinden gelen, halkı tanıyan, halkın içinden gelen Erdoğan'ın yönünde olmalıdır. Anavatan Partililere sesleniyorum; gelin hep birlikte, bizim Özal'la çığır açtığımız yolda, dik duruşuyla büyük bir mücadele örneği gösteren Erdoğan'a sahip çıkalım. El birliğiyle bu süreci milletin lehine işletmeye devam ettirelim. Gittiğimiz her yerde bu birliğin, dirliğin bozulmaması, bu istikrarın devam etmesi için bu çorbada tuzumuz olması için mücadelemizi devam ettireceğiz. Anavatan Partililerden rica ediyorum, bu davaya sahip çıkın."

Çok açık farkla seçimi kazanacaklarına inandığını aktaran Çelebi, Recep Tayyip Erdoğan'a destek kararı alırken ince eleyip sık dokuduklarını, Anadolu'yu gezdiklerinde de doğru bir karar aldıklarını görebildiğini anlattı.


"BAŞKANLIK SİSTEMİNDEN KORKMAMAMIZ LAZIM"

Cumhurbaşkanlığı seçiminin ardından başkanlık sisteminin tartışılması gerektiğini dile getiren Çelebi, şöyle konuştu:

"Cumhurbaşkanlığı seçiminin ardından, başkanlık sistemini tartışmamız lazım. Başkanlık sisteminden korkmamamız lazım. Türkiye'nin daha rahat, daha radikal kararlar alabilmesi için başkanlık sistemi şart. Başkanlık sistemi dediğimiz zaman eyaletler diyorlar. Amerika bölündü mü? Niye aklınıza daha büyük olmayı getirmiyorsunuz? Daha da büyümeyi neden aklımıza getirmiyoruz? Başkanlık sistemiyle birlikte bölgesinde daha güçlü, lider bir Türkiye olur. 'Güçlü bir cumhurbaşkanı gelirse çatışma olur' diyorlar. Milletin hayrına çalışan insanlarla neden çatışma olsun?"
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
O partiden Başbakan'a destek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN