Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Tuzlukların hepsi Çağlayan'a aktı'

Başbakan Erdoğan, nezaretteki polislerle şov yapan milletvekillerine sert çıktı: Tuzluklar, muzluklar hepsi Çağlayan Adliyesi'ne aktı. Hepsi de suç işledi

Giriş Tarihi: 5.8.2014
Cumhurbaşkanı adayı, Başbakan Tayyip Erdoğan, paralel yapıya mensup polislere destek veren eski AK Partili milletvekillerine göndermede bulunarak, "Tuzluklar, muzluklar hepsi Çağlayan'a aktı" dedi. 24 TV canlı yayınında soruları yanıtlayan Erdoğan şunları söyledi:

ŞOVMENLER ORTAYA ÇIKTI:
Emniyet'teki paralel yapı ortaya çıkmaya başladı, şovmenler de ortaya çıkmaya başladı. Tuzluklar, muzluklar hepsi Çağlayan'a aktı. Oraya gelenlerin hepsi de suç işledi. Savcılar bunlarla ilgili de işlem yapacaktır.

GÜLEN'İN SON AÇIKLAMALARI:
(Ekmeleddin İhsanoğlu'na destek) Bu işin nerede tezgahlandığı zaten belli. Şu an da CHP, MHP ve monşer aday bunların buradaki mekanizması.

ŞİFRELERİ ÇÖZMEYE BAŞLADIK:
Şifreleri şu anda çözmeye başladık bundan sonrası daha da kolaylaşacak. Onlar da rahat durmayacak. İnanıyorum son çırpınışlarını yapıyorlar.

KURULA KATILABİLİRİM:
Ben belki Başbakanla haftalık rutin görüşmeyle de yetinmeyebilirim. Köşk'te yan gel yat böyle bir şey olmaz. Diyelim ki, kabine haftada bir, 15 günde bir toplanır da siz de ayda bir toplantıya katılırsınız. Cumhurbaşkanı olarak da meydanlara inilir.

BM'YE ÇAĞRI:
BM Genel Sekreteri Ban'ı arayıp İsrail'in Gazze'ye saldırıları nedeniyle Güvenlik Konseyi'ni toplaması gerektiğini söyledim.

TAHAMMÜL EDEMEM:
Partimin boğulmasına 40 yıllık siyaset tecrübemle asla tahammül edemem. Başbakan olacak arkadaşımız, partinin genel başkanı da olmalı ki güçlü olsun

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Tuzlukların hepsi Çağlayan'a aktı'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN