Türkiye'nin en iyi haber sitesi

AK Parti'den bomba paralel yapı iddiası

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yasin Aktay, "Paralel yapının İsrail lehine çalışan lobilerin birçoğuna parasal destek sağlamaktadır" dedi.

Giriş Tarihi: 6.8.2014 15:41 Güncelleme Tarihi: 6.8.2014 15:45
Aktay, Siirt Öğretmenevi'ndeki basın toplantısında, Türkiye'deki paralel yapının, ABD'deki Yahudi lobilerini örnek aldığını, Türkiye'deki bütün karar mekanizmalarını kuşatma stratejisi güttüğünü söyledi.

ABD'de bir senatörün kendisine ve kampanyasına destek verenlere bağımlı olduğunu ifade eden Aktay, bütün senatörlerin ilk gözettiği şeyin, İsrail politikalarına destek olmak olduğunu belirtti.

"Yahudi lobileri, senatörlerin seçim sürecinde kampanyalarına yoğun miktarda parasal destek sağlayarak onları biraz da satın almaktadır. Bir senatörün kampanyasına para bastırarak destek olabiliyorsanız, ABD'de karar mekanizmasında istediğiniz gibi etkili olabiliyorsunuz" diyen Aktay, Türkiye'deki paralel yapının da Yahudi lobilerini örnek aldığını kaydetti.

ABD Senatosu'ndaki birçok parlamenterin, senatörün veya kongre üyesinin kampanyasına bizzat paralel yapı mensuplarının bağış yaptığını ifade eden Aktay, şöyle konuştu:

"İsrail lehine çalışan lobilerin birçoğuna paralel yapı finansal destek sağlamaktadır. Geçenlerde Ermeni meselesinde ortaya çıktı. Ermeni tasarısını gündeme getiren dış ilişkiler komisyonu temsilciler meclisi üyesinin kampanyasına bizim paralel yapının büyük oranda destek vermiş olduğunu gördük. Nasıl Yahudi İsrail lobisi Amerikan Senatosu içerisinde bir paralel yapı oluşturmuşsa bizim Pensilvanya kökenli örgütlenme de bizim ülkemiz içerisinde gerek meclisimiz gerekse bütün kurumlarımız içerisinde bir paralel yapı oluşturmaya çalıştı. Bir tek farkla, bizim yasal zeminimiz buna müsait değil, biz de yasaktır böyle şeyler. Keşke Amerika'da da yasak olsa böyle şeyler."

- CUMHURBAŞKANI SEÇİMİ


Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a destek isteyen Aktay, cumhurbaşkanlığı makamının artık halkı temsil edeceğini, halka hizmet edeceği bir makam haline geleceğini vurguladı.

Yaptıkları devrim sonucunda artık devletin, halka hizmet eder hale geldiğine dikkati çeken Aktay, şimdiye kadar cumhurbaşkanının çok yetkili, hiç sorumsuz olduğunu, bu kadar çok yetkili bir kişinin hiçbir sorumluğunun olmaması, aslında vesayetçi zihniyetin nasıl kökleşmiş olduğunun işareti olduğunu bildirdi.

Yeni sistemle cumhurbaşkanının halka hesap vereceğini belirten Aktay, konuşmasını şöyle tamamladı:

"Biz şimdi cumhurbaşkanı seçiyoruz ama halka efendi seçmiyoruz. Halka en tepeden itibaren hizmet edecek bir makamı seçiyoruz. Şimdiye kadar hükümeti tam tamına halklaştırdık, kamulaştırdık. Şimdiye kadar hükümetler de çok halkın tepesindeydi. Halkın inançlarına, kültürlerine müdahale ederdi. Artık bu memlekette halk doğrudan doğruya devlet olmuştur, halk iktidarı kurulmuştur. Halk iktidarının son halkası da cumhurbaşkanlığı makamının da halklaştırılmasıdır, kamulaştırılmasıdır. Bu pazar günü yapılacak olan seçimle bu süreç tamamlanmış olacaktır inşallah."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AK Parti'den bomba paralel yapı iddiası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN