Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bahçekapılı'dan Oktay Ekşi'ye cevap

Meclis Başkanvekili Ayşenur Bahçekapılı, kendisini eleştiren CHP'li Oktay Ekşi'ye, "Meclise çok sık gelmiyorsunuz, ama buranın içtüzüğü, teamülü çok farklıdır, bu ancak devamla öğrenilebilecek bir şeydir dedi.

Giriş Tarihi: 6.8.2014 20:18
Kamuoyunda "Torba Yasa olarak bilinen tasarının görüşmelerinde söz alarak kürsüye gelen CHP'li Oktay Ekşi, oturumu yöneten ve Başkanvekili Ayşenur Bahçekapılı ve başka başkanvekillerinin yönetimlerini eleştirdi. Eleştiri üzerine Bahçekapılı, "Sayın Ekşi lütfen konuya dönün bu size ilk ihtarım ifadeleriyle uyardı. Oktay Ekşi'nin konuşmasını tamamlamasından sonra Ekşi'ye cevap veren Başkanvekili Bahçekapılı, kendisinin Genel Kurulu içtüzüğe dayalı olarak idare etmeye çalıştığını belirtti.

Muhalefet milletvekillerinin kendisini dikkatli takip ettiklerini, içtüzüğe aykırı yönetim yapması durumunda muhalefet milletvekillerinin usul tartışması açabileceklerini belirtti. Bahçekapılı, "Sayın Ekşi size de şunu söyleyeyim, olabilir, bazı nedenlerden dolayı Meclise çok sık gelmiyorsunuz, ama buranın içtüzüğü, teamülü çok farklıdır, bu ancak devamla öğrenilebilecek bir şeydir. Usul tartışması açsaydınız zamanında, daha anlamlı olur dedi.

Bahçekapılı, isim vermeden CHP'li Kamer Genç'i işaret ederek, "Sayın Ekşi, bana cevap vereceğinize bir arka sıranızda oturan sayın milletvekilinin konuşmasını duyun ve ondan sonra konuşun olur mu? şeklinde konuştu.

Bahçekapılı, Oktay Ekşi kendisine sataşma yapıldığını iddia ederek yeniden söz istemesine "Ben size sataşmadım ama yaşınıza hürmeten buyurun diyerek söz verdi. Ekşi, kendisinin arka sıralarda oturduğunu belirterek, Meclisin en fazla devam eden milletvekillerinden olduğunu söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bahçekapılı'dan Oktay Ekşi'ye cevap
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN